ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 31.10.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест четверга: нова планета, дрони, здоров’я

  Здається, вчені знайшли нову карликову планету. Фейсбук нагадуватиме про обстеження, якщо ви цього захочете. Uber хоче доставляти їжу дронами.

  Фото дня

  Це рентген австралійця, у носі якого майже на 20 років застрягла капсула з марихуаною. Вона потрапила туди, коли чоловік був у в'язниці й хотів пронести наркотики непомітно для охоронців. Витягти капсулу йому так і не вдалося, тож чоловік вирішив, що вона просто потрапила у горло.

  Дрони Uber Eats

  Компанія Uber на конференції Forbes Under 30 Summit представила проект дрона, який вона планує використовувати для доставки їжі сервісом Uber Eats. Використання дронів планується на етапі доставки їжі із закладу харчування у точку, де замовлення забиратиме водій Uber, щоб згодом доправити його замовнику.

  Дрон матиме здатність до вертикального злету як гвинтокрил та до швидкого горизонтального польоту як літак. Апарат обладнаний поворотними консолями, на кожній з яких є три електромотори, що обертають лопаті. Uber зазначає, що дрон зможе перевезти замовлення «на двох», однак його точна вантажність не відома. Повного заряду акумулятора пристрою вистачає на вісім хвилин польоту, а максимальна відстань, яку він здатний подолати складає 19 кілометрів. Uber планує тестування дронів для доставки їжі влітку 2020 року в Сан-Дієго1.

  Знайомтеся, це – Гігея

  Астрономи Європейської південної обсерваторії заявили, що в Сонячній системі з’явилася нова карликова планета діаметром лише 430 кілометрів. Вона має назву Гігея на честь давньогрецької богині здоров’я. Це одна з найменших відомих людству карликових планет.

  Раніше Гігею вважали астероїдом. Але на неї подивилися по-новому за допомогою Дуже великого телескопа (англ. – Very Large Telescope), який працює в Чилі. Вперше астрономам вдалося вивчити поверхню, форму та розміри Гігеї у високій роздільній здатності.

  Для того, щоб вважатися карликовою планетою, небесне тіло повинно відповідати певним критеріям. Воно має обертатися навколо Сонця і не бути супутником. Крім того, об’єкт повинен мати достатню гравітацію, щоб підтримувати близьку до круглої форму, і достатню масою, щоб «розчищати» орбіту від більш дрібних тіл2.

  Стежити за здоров’ям

  У фейсбуці запустили нову функцію – «інструмент превентивної медицини». Вона створена, щоб надсилати нагадування про регулярні обстеження, вакцинацію та скринінги. Функція доступна для американських користувачів. Для втілення цього інструменту компанії Facebook довелося запартнеритися з кількома організаціями з охорони здоров’я.

  Користувачі зможуть зазначити свій вік та стать й отримати рекомендації від партнерських організацій щодо потрібних аналізів та оглядів. Крім того, можна буде позначати їх виконаними.

  Хоч ініціатива й потрібна, однак проблеми з приватністю соцмережі викликають побоювання3.

  Статистика

  У 2022 році на мобільну рекламу витрачатимуть більше, ніж на рекламу на комп’ютерах. Дохід від інтернет-реклами в США у 2018 році вже вперше перевищив 100 мільярдів доларів. А коли оператори почнуть надавати 5G усім користувачам, люди будуть користуватися комп’ютерами ще менше.

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Посилання
  Статті
  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?

  Космос
  Що таке сонячні плями і чи впливають вони на людей

  Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?

  Ідеї
  Пропаганда у російському кіно

  Як кіно стало частиною пропагандистської та політичної ідеології росії та чи можна якось дати цьому раду?