ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 11.07.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест четверга: від інстаграму до вакцин

  Психіатричні діагнози встановлюють неналежно. В інстаграмі боротимуться з булінгом. Вакцину проти вірусу папіломи людини можуть отримати й чоловіки.

  💉 Вакцини проти ВПЛ тепер і для хлопчиків

  Відтепер у Великобританії хлопчиків вакцинуватимуть проти вірусу папіломи людини (ВПЛ). У 2008 році безкоштовна вакцина проти ВПЛ стала доступною кожній дівчинці-підлітку у Великобританії. Починаючи з вересня 2019 року, вакцина буде доступною на тих самих умовах і для хлопчиків. Причиною такого рішення стало те, що ВПЛ становить загрозу здоров’ю не лише жінок (він є причиною більшості випадків раку шийки матки), а й чоловіків. Цей вірус, що передається статевим шляхом, пов’язаний із 5% всіх відомих видів раку в чоловіків, зокрема раку ануса, ротоглотки й пеніса. Департамент громадського здоров’я Англії стверджує, що оновлена програма вакцинації дозволить запобігти понад 100 000 ракових захворювань у Великобританії до 2058 року1.

  📸  В Instagram заявили, що будуть створювати безпечне середовище в соцмережі

  Очільник компанії Адам Моссері анонсував новий підхід до боротьби з булінгом на платформі. 

  Одна з нових функцій позначатиме коментарі, які штучний інтелект вважає потенційно образливими, ще до того, як їх буде опубліковано, і спонукатиме кривдника обдумати свій намір іще раз. Коли користувач спробує оприлюднити коментар, то побачить поп-ап, який проситиме переглянути своє повідомлення, бо на такі коментарі зазвичай скаржаться інші користувачі. За словами Моссері, алгоритми вже працюють.

  Інший метод боротьби з булінгом передбачає, що корисувачі, яких «атакують» у мережі, матимуть більше можливостей для захисту. Інстаграм дозволятиме їм «обмежити» ворожі коментарі: дописи бачитиме лише той, хто їх лишив. Так само кривдник не зможе відстежити, коли користувач є онлайн або прочитав його повідомлення.

  Компанія використовує штучний інтелект роками, щоб вирішити цю проблему. Зокрема у жовтні 2018 року Моссері говорив, що вони використовують машинне навчання, щоб ідентифікувати образливі фотографії або зображення2.

  👤 Дослідники Університету Ліверпуля дійшли висновку, що психіатричні діагнози не мають наукової цінності

  Дослідники проаналізували п’ять ключових розділів останнього видання діагностичного та статистичного посібника (DSM-5): шизофренія, біполярний розлад, депресивні, тривожні й травматичні розлади. Автори вважають, що діагностичні маркери відображають «неналежну категоріальну систему», адже для встановлення психіатричних діагнозів використовують різні правила прийняття рішень. Існує величезна кількість дублювань симптомів між діагнозами, а індивідуальні особливості психічних розладів, як-от травма чи несприятливі життєві обставини, не розглядають.

  Провідна дослідниця доктор Кейт Аллсопп вважає, що «хоча діагностичні маркери створюють ілюзію пояснення, вони безглузді з точки зору науки, а також можуть сприяти стигматизації й упередженням»3.

  💉 Новий спосіб переконання у необхідності вакцинацій

  З’явився ресурс, який допомагає переконувати противників вакцинації. Сайт Verywell запустив сервіс Healthy Conversations, що моделює розмови про вакцини і сприяє вибору правильної тактики під час діалогу.

  Програма Verywell відіграє роль людини, яка не впевнена в ефективності вакцин і починає розмову з фрази на кшталт «Я не впевнений, чи буду вакцинувати дитину. Я не хочу наражати її на ризик отримати аутизм чи будь-які інші побічні ефекти». Співбесідник натомість може обрати кілька варіантів відповідей.

  Інструмент спрямований на те, щоб люди не реагували агресивно, вислуховували аргументи «проти» і, зрештою, «лагідно» переконували опонента звернутися до лікаря. Усі діалоги створені експертами з охорони здоров’я.

  Ідея такого сервісу виникла у команди Verywell після спалаху найбільшої з 2000 року епідемії кору в США. Лише за 2019 рік ним захворіли понад 1100 людей.

  Згідно з опитуванням Verywell, кожен п’ятий американець хотів переконати своїх родичів у ефективності вакцинації, і 40% з них шукали ресурс, який би в цьому допоміг4.

  Спільнота тих, хто любить і хоче говорити про науку, росте! Приєднуйся і ти – ставай другом Куншт!

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Статті
  Промо
  Проєкт інтелект. Воєнний сезон. Епізод 5: NFT та Україна

  Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?

  Людина
  Від батька до сина: що таке генеалогія і як досліджувати свій рід

  Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?

  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?