ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 08.08.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест четверга: прототип машини, що літає

  У світі може забракнути води. У Японії тестували апарат, схожий на дрон, який може перевозити людей. Смартфон тепер можуть використовувати для нейромодуляції.

  🚙 Японія стала на крок ближчою до винайдення автомобіля, який здатен літати

   

  Японська компанія NEC протестувала перший літальний автомобіль. Прототип піднявся на три метри над землею й протримався у повітрі хвилину. Під час випробування в кабіні пасажирів не було. Працює ця машина на заряді від батареї.

  Як стверджують у виданні Bloomberg, інженери з NEC витратили рік на розробку моделі, яка важить 150 кг і має 3,9 м завдовжки. Складно поки що назвати його літальним авто, адже це більше схоже на дрон, який піднімається в повітря за допомогою чотирьох пропелерів. По дорозі він не пересувається.

  Японська влада сподівається стати країною-лідером із розробки таких літальних апаратів. Згідно зі схваленою «дорожною картою» до 2023 року за допомогою таких дронів будуть здійснювати доставки товарів, а до 2030-х планують дозволити пересування на таких апаратах людям у щільно заселених містах.

  Наразі над створенням машин, що літають, працює низка компаній, серед них Uber, Airbus i Boeing, проте складно сказати, хто вийде на ринок першим. Так само невідомо, скільки буде коштувати пересування на літальних апаратах і самі летючі машини1.

  AP Photo / Yuri Kageyama

  🧠 Керувати мозком за допомогою смартфона

  Тепер можна керувати нейронними ланцюгами зі смартфона за допомогою крихітного імплантата в мозку. Система, яку розробили корейські та американські вчені, працює завдяки потужному bluetooth і змінним картриджам з медичними препаратами.

  «Бездротовий нейронний пристрій забезпечує хімічну та оптичну нейромодуляцію, якої раніше неможливо було досягти», – пояснює вчений із Корейського інституту науки та технологій Раза Казі.

  Це значно простіший спосіб роботи, ніж той, що використовується у сучасній медицині. Зараз рух суб’єкта обмежений через фізичний зв’язок із габаритним медичним обладнанням, а відносно жорстка структура імплантів з часом спричиняє ураження м’якої тканини мозку, тому вони не придатні для тривалого вживлення.

  Новий винахід зможе покращити дослідження з виявлення захворювань мозку, як-от хвороби Паркінсона, Альцгаймера, а також депресії та головного болю2.

  💧Близько 25% населення Землі мають кризу доступу до питної води

  Станом на 2019 рік, згідно з останніми даними Всесвітнього інституту ресурсів (World Resources Institute), 17 країн мають «надзвичайно високий» рівень базової потреби у водних ресурсах, ще 44 – «високий» рівень потреби у питній воді. Майже чверть населення світу – близько 1,7 мільярда людей – зараз живе в районах, де щороку сільське господарство та промисловість відбирають 80% наявних водних ресурсів. За таких умов навіть невелика засуха може призвести до кризи водних ресурсів у регіоні. Вчені наголошують, що тенденція до засух зростає через кліматичні зміни. Внаслідок таких криз виникає нестача продовольства, політичні конфлікти, міграції та фінансова нестабільність країни.

  Вчені застерігають, що якщо світові тенденції щодо ефективного ведення сільського господарства, використання водних ресурсів у промисловості, використання та перероблення стічних вод, то дефіцит води може стати постійною загрозою для 9,7 мільярда людей вже у 2050 році3.

  🧟‍♀️ Ти чув, в Україні дітей їдять!

  Коли газети зрозуміли, що фейки можуть бути золотою жилою? О, дуже давно! Фейки розганяють за допомогою соціальних мережах, і головну роль у цьому поширенні відіграють аж ніяк не боти, а живі люди та їхні емоції. Ймовірність поширення фейкової новини на 70% більша за ймовірність підхоплення правдивої. Здивовані? Про фейки та їхню власивість розповзатися інтернетом і проникати в наші «ясні уми» розповідає математик Олексій Ігнатенко. Читати більше.

  Наука змінює світ. Куншт розповідає про це, а ти можеш підтримати проект, ставши нашим другом!

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Статті
  Промо
  Проєкт інтелект. Воєнний сезон. Епізод 5: NFT та Україна

  Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?

  Людина
  Від батька до сина: що таке генеалогія і як досліджувати свій рід

  Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?

  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?