ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 03.10.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест четверга: кити, собаки й доставка дронами

  Вчені знайшли спосіб зважувати китів. Тип поведінки собак залежить від генотипу. Федеральне управління цивільної авіації США попередньо схвалило доставку дронами United Parcel Service.

  Фото дня

  Вчені вперше зафіксували, як восьминіг змінює колір під час сну. А це може означати, що він бачить сни!

  Науковці навчилися зважувати китів

  Тепер масу китів будуть визначати за допомогою дронів. Їх фотографують, роблять комп’ютерну модель, і комп’ютер точно підраховує об’єм тіла та масу цих ссавців.

  Через їхні великі розміри та постійне перебування у воді раніше єдиним способом отримання даних про масу тіла китів було зважування мертвих особин.

  Цей інноваційний метод можна використовувати, щоб дізнаватися більше про фізіологію китів і створювати точні 3D-моделі окремих китів. Крім того, він допомагає точніше визначати вплив певних факторів на їхній стан1.

  Доставка товарів дронами не за горами

  Федеральне управління цивільної авіації США видало компанії UPS, яка спеціалізується на логістиці та доставці товарів, сертифікат на роботу з дронами.
  Цей сертифікат означає, що доставку дронів будуть розцінювати як роботу повноцінної авіалінії з необмеженою кількістю апаратів та маршрутів. Проте на шляху до повноцінного запуску послуги UPS потрібно подолати ще низку перешкод.

  Попереду — отримання дозволу від ФУЦА на польоти під наглядом операторів. Крім того, будь-яка нова послуга, яку надаватиме UPS за допомогою дронів теж має отримати схвалення.

  Наразі дрони UPS забезпечують доставку в межах лікарні WakeMed та університетського кампусу в місті Ралі (Північна Кароліна). Дрони перевозять грузи приблизно 10 разів на день. У планах забезпечення інших кампусів та лікарень по всій країні2.

  Поведінка собак пов’язана з генетикою породи

  Вчені з Університету Аризони дослідили 101 породу собак і виявили кореляцію між певним типом поведінки тварини та її генотипом.

  Використовуючи дані понад 14 000 собак, дослідники виділили 14 типів поведінки, характерних для всіх представників. Вони намагалися простежити зв’язок між певною поведінкою та генотипом собак різних порід. Виявилося, що, наприклад, схильність до дресування та проявів агресії до незнайомців закладена на 60-70% на генетичному рівні. Приміром, пуделі та бордер коллі мають високу здатність до навчання, тоді як чихуахуа і такси мають високий рівень агресії до незнайомців3.

  Статистика

  50% жінок у STEM-професіях (наука, технології, інженерія, математика) відчували дискримінацію на роботі, а ще 36% мали справу з харасментом. Також 20% жінок-«технарів» відчували, що їхня стать стає проблемою для кар’єрного зростання. Серед чоловіків ці показники суттєво нижчі.

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Статті
  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?

  Космос
  Що таке сонячні плями і чи впливають вони на людей

  Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?

  Ідеї
  Пропаганда у російському кіно

  Як кіно стало частиною пропагандистської та політичної ідеології росії та чи можна якось дати цьому раду?