ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 10.10.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест четверга: глибинні фейки, протоклітини й антибіотики

  Група вчених відкрила новий тип антибіотиків. Науковці досліджують, як виникло клітинне життя. Поява глибинних фейків більше вплине на порно, аніж на вибори.

  Фото дня

  Це карта 19 сторіччя, яка показує розміри морів і водоспадів, порівнюючи їх одне з одним.

  Як виникло клітинне життя?

  Відповідь на це запитання пропонує нове дослідження під керівництвом Раманараянана Кришнамурті та Шерефа Мансі. Вчені з’ясували, що «протоклітини» виникли за участі молекул циклофосфоліпідів (cyclophospholipids). Вони були важливим компонентом утворення важливих внутрішніх структур – везикул, які, ймовірно, почали еволюційний процес.

  Протоклітини – це «пращури» сучасних клітин. Вони не функціонували так, як повноцінні клітини, проте заклали основу для еволюції1.

  Не для фейкових новин квіточку ростили

  Майже всі глибинні фейки створені для порно. В мережі функціонує щонайменше 14,678 глибинних фейків, стверджує DeepTrace – компанія, яка розробляє інструменти для відстежування штучних медіа. Більшість із них створені не для того, щоб бути використаними під час виборів в США, попри побоювання.

  Глибинні фейки почали з’являтися наприкінці 2017 року. Їхня поява спричинила низку дискусій на тему кінця епохи правди й побоювань щодо впливу та маніпуляцій під час політичних кампаній. Проте 96% цих фейків – це порнографічні відео за участю відомих музичних виконавців та акторів2.

  Новий антибіотик з Мексики

  Новий вид антибіотиків було нещодавно відкрито групою вчених з Росії, Франції, Швеції та США. Антибіотик, що має низку унікальних характеристик, був знайдений у ґрунті тропічних лісів Мексики.

  У бульбах коренів дикої квасолі Phaseolus vulgaris вчені знайшли речовину фазоліцин. Бактерія, що продукує цей компонент належить до роду Rhizobium і донині є не описаною у літературі. Так само як й інші бактерії цього роду, бактерія, що продукує фазоліцин, сприяє утворенню бульб на коренях бобових та забезпечує рослини азотом. Проте на відміну від інших представників бактерій цього роду, за допомогою фазоліцину вона захищає рослини від деяких патогенних мікробів.

  Фазоліцин належить до класу пептидів, що продукуються у рибосомах. Саме тому, цей антибіотик здатен проникати у клітини бактерій та зв’язуватися з їхніми рибосомами, що перешкоджає синтезуванню білків у клітині мікробів. Сьогодні відомо лише два пептиди, що мають таку властивість, один з них – фазоліцин. Відкриття нового антибіотика дає надію на розробку нових методів боротьби з мікробами у часи антибіотикорезистентності3.

  Статистика

  За останні 20 років в США  шалено зросли ціни на навчання і медичне обслуговування, а от на телебачення ‒ навпаки зменшилися.

  Тобто, найважливіші сервіси і далі дорожчають, тоді як речі, без яких можна обійтися, дешевшають.

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Статті
  Медицина
  Невидимий ворог на нашій землі: чому варто зробити щеплення від правця

  За останні декілька місяців українці навчились остерігатись багатьох речей: ракет, мін, російської музики та ютубу, але ми все ще забуваємо про невидимого ворога у нашій землі. Неприємно познайомитись – Clostridium tetani, збудник правця.

  Промо
  Проєкт інтелект. Воєнний сезон. Епізод 5: NFT та Україна

  Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?

  Людина
  Від батька до сина: що таке генеалогія і як досліджувати свій рід

  Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?

  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?