Стаття Погляд — 19 червня, 2019

Дайджест четверга: від жінок до криптовалюти

ТЕКСТ:

Університет шукає жінок, Google пропонує дивитися б’юті-блогерів із доповненою реальністю. Крім того, Facebook запускає криптовалюту, а у жінки з Австрії лактація з вульви.

👩‍🏫 Дефіцит жінок

Технічний університет Ейндговена (TUE) вживає радикальних заходів для збільшення частки науковиць, відкриваючи вакансії тільки для жінок. Програму назвали на честь Ірен Жоліо-Кюрі – відомої дослідниці й дочки Марії Кюрі.

Починаючи з 1 липня, TUE не дозволить чоловікам подавати заявки на постійні академічні посади протягом перших 6 місяців процесу підбору персоналу. Усе це в межах нової програми стипендій.

Якщо протягом цього часу не буде знайдено жодної прийнятної кандидатури, чоловіки можуть подати своє резюме, але приймальній комісії все одно доведеться висунути принаймні одного кандидата кожної статі. «Ми вже давно говорили про гендерний баланс, – говорить президент університету Роберт-Ян Смітс. – Вживаються всілякі м’які заходи, рівності приділяється серйозна увага. Але статистика досі виглядає жахливо». Наразі 29% доцентів університету жінки; на рівні посад доцента і професора жінок лише близько 15%. Мета університету – 50% жінок на рівні асистентів та доцентів та 35% жінок-професорок.

Програму опублікували вчора, але вона вже збурила спільноту. Основний аргумент – зниження ефективності досліджень за рахунок такого відбору за квотами1.

💄 Краса – рушійна сила

Б’юті-блогери на Youtube мають чи не найбільше підписників на платформі, тож і косметичні бренди активно використовують Youtube для реклами своїх продуктів. Google вирішив урізноманітнити досвід користувачів та підписників каналів про красу за допомогою інструментів доповненої реальності – Try-On.

Під час перегляду відео про макіяж екран ділиться на дві частини. За допомогою фронтальної камери й доповненої реальності глядачу можна буде спробувати на собі, чи пасуватиме йому той чи інший продукт декоративної косметики, про який ідеться у відео. Використавши машинне навчання, програму навчили розпізнавати повний спектр тонів шкіри. Googlе уже протестував інструмент з кількома виробниками косметики. Під час тесту з’ясували, що 30% глядачів використовували у додатку YouTube на iOS й витрачали в середньому 80 секунд на «примірку» віртуальної помади2.

🍼 Молочні ріки

Лікарі з відділення акушерства та гінекології Лінцського університету, що у Відні, зіштовхулися з надзвичайною ситуацією. У їхньої пацієнтки, 29-річної австрійки, за п’ять днів після пологів почалася лактація з вульви (зовнішні жіночі геніталії). Причина такого явища криється у зародкових «молочних лініях або молочних гребенях» – вузьких, мікроскопічних підшкірних потовщеннях у зародках ссавців, з яких згодом розвиваються молочні залози. Зазвичай після восьмого тижня внутрішньоутробного розвитку утворення зникають, проте інколи вони лишаються і проявляються, наприклад, у вигляді «третього соска». У австрійської пацієнтки ці утворення залишилися в області вульви, а після пологів почали виконувати функцію молочної залози. Лікарі запропонували їй видалити утворення, однак пацієнтка відмовилася3.

💰 Нова криптовалюта від Facebook

Facebook оголосив про запуск нової криптовалюти Libra (що базуватиметься на технології блокчейн) та додатку Calibra, який дозволить її відправляти, зберігати та витрачати.

Facebook залучили 28 компаній-засновників, як-от Mastercard, Visa, PayPal, Uber, Spotify та інших. За участь та вхід до незалежного органу керування – Libra Association (який базуватиметься у Швейцарії) – з партнерів зібрали по 10 мільйонів доларів. Придбати лібру можна буде за національну валюту. Facebook обіцяє не збирати інформацію про транзакції з Libra, низькі комісії та підтримку клієнтів (у випадку шахрайства обіцяють компенсувати кошти).

Запуск криптовалюти запланований на 2020-й, тобто вже за рік можна буде сплатити поїздку в Uber або підписку на Spotify цією криптовалютою. Марк Цукерберг у своєму дописі стверджує, що в першу чергу валюту інтегрують до WhatsApp та Messenger – чатів, які належать Facebook.

Головне запитання, яке турбує експертів – навіщо вона потрібна? Ті, в кого є банківські рахунки вже можуть сплачувати карткою або безконтактно. Ті, в кого рахунків немає, зазвичай мають набагато серйозніші проблеми, щоб перейматися криптовалютами.

Компанія вже проводила тести із платежами в WhatsApp в Індії, і, наприклад, Bloomberg, припускають, що ринок Індії стане першим, де запустять Libra. Адже месенджером WhatsApp там користуються 200 мільйонів людей.
Зважаючи на те, що Facebook та дочірні компанії мають величезну мережу користувачів, Libra має шанси стати головною світовою криптовалютою.

Усі говорять про криптовалюти та не всі знають, як вони працюють. Пояснюємо на пальцях суть криптовалют та технології блокчейн в нашій статті «Що ти набіткоїв»4.

🌠Великий друг із космосу

На початку червня 2019 року космічний апарат OSIRIS-REx здійснив маневр виходу на орбіту, розташовану в 680 метрах від поверхні астероїда Бенну. 13 червня космічний апарат зробив фото поверхні астероїда на відстані всього 690 метрів за допомогою однієї з трьох навігаційних камер. Тож це найдетальніше зображення поверхні Бенну на цю мить. На знімку можна побачити найбільший валун на Бенну, розташований у південній півкулі астероїда, кратери й навіть об’єкти розміром до 50 см.

Основна мета місії OSIRIS-REx полягає у дослідженні 500-метрового астероїда Бенну, склад якого допоможе вченим зрозуміти, як формувалась Сонячна система. Також це один із найбільш потенційно небезпечних астероїдів, оскільки має відносно високу ймовірність зіткнення із Землею наприкінці 22 століття, тому OSIRIS-REx вивчатиме фізичні й хімічні властивості астероїда.

У липні 2020 року станція за допомогою спеціального пристрою зробить забір 60 г ґрунту з поверхні Бенну й доставить капсулу з ґрунтом на Землю у вересні 2023 року5.

Ми хочемо стати першим медіа, яке ти читаєш зранку! Приєднуйся до спільноти Куншт і підтримай нас. 

Посилання:

  1. Жінки понад усе
  2. Онлайн-макіяж
  3. Молочна дивина
  4. Криптовалюта від Facebook
  5. Великий і страшний

Популярні статті

Стаття Суспільство — 27 березня

Як Росія завойовувала вплив у країнах Африки

Стаття Космос - 29 лютого

Куншткамера з Девідом Сперґелом про реліктове випромінювання, НАЯ (НЛО) та співпрацю з українськими науковцями

Стаття Пост правди - 25 березня

Пост правди, епізод 7: Анонімність в телеграмі