ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 18.10.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест п’ятниці: розумна вервечка, мурахи, зчитувачі думок

  Міноборони США хоче створити пристрої для зчитування думок. Ватикан створив смарт-вервицю та смарт-хрест. І ще трохи про найшвидший вид мурах.

  Фото дня

  Virgin Galactic's створила перший костюм для космотуристів разом із брендом Under Armor. Вже у 2020 році їх мають випробувати перші подорожні.

  Зчитувач думок для військових

  Агенство передових оборонних досліджень США ініціювало нову дослідницьку програму, у межах якої вони планують розробити нейроінтерфейс, що зможе контролювати загоном дронів зі швидкістю думки.

  Мета – розробити точний та достатньо чутливий нейроінтерфейс, який можна одягати як шолом або пов’язку на голову. Він не потребуватиме жодного хірургічного втручання.

  Якщо дослідження закінчаться успішно, для військових США це матиме позитивні наслідки: ветерани війни, які втратили кінцівки, зможуть за допомогою інтерфейсу керувати штучними, а одного дня, сподіваються у Агентстві, солдати зможуть керувати зброєю за допомогою думки1.

  Мурахи-бігуни

  Мурахи виду Cataglyphis bombycina є одними з найшвидших створінь на Землі, якщо вимірювати швидкість за формулою «довжина тіла за проміжок часу». Ці мурахи пересуваються зі швидкістю 85,5 сантиметрів (108 довжин тіла) на секунду. Навіть гепарди рухаються зі швидкістю 16 довжин тіла за секунду, а Усейн Болт ‒ 6,2 довжини тіла. Якби останній міг пересуватися зі швидкістю Cataglyphis bombycina, то його швидкість становила б 800 кілометрів на годину. Мурахам цього виду вдається бути швидкими завдяки високій частоті та маленьким крокам, а також швидкій зміні ніг та чудовій синхронізації кінцівок. Дослідники вважають, що швидке пересування мурах пов’язане із середовищем, у якому вони живуть ‒ у гарячих пісках пустелі Сахари2.

  А далі – смарт-церква

  Ватикан випустив смарт-вервицю! Вона має назву eRosary і підключена до мобільного додатку, який активується, коли користувач хреститься. Пристрій має вигляд браслету і містить 10 бісеринок із чорного агату та гематиту, а також смарт-хрест для зберігання даних. Після активації користувач може обрати молитву. Пристрій показує прогрес протягом кожної молитви і стежить за виконанням молитви на вервиці.

  Цей пристрій у Ватикані називають частиною всесвітньої молитовної мережі Папи Римського. Він розроблений як навчальний інструмент, який допомагає набути вміння молитися на вервиці. Зараз він коштує 99 євро3.

  Статистика

  Корінні жителі США, Канади, Австралії та Нової Зеландії живуть значно менше, ніж інші у країні. Це зумовлено низкою економічних і соціальних факторів. Серед них ‒ високий рівень безробіття, недостатня освіта, ув’язнення членів сім’ї та відсутність доступу до аптек, поліклінік і лікарень.

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Статті
  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?

  Космос
  Що таке сонячні плями і чи впливають вони на людей

  Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?

  Ідеї
  Пропаганда у російському кіно

  Як кіно стало частиною пропагандистської та політичної ідеології росії та чи можна якось дати цьому раду?