ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 14.10.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест понеділка: кіберзахист, мозок, єдиноріг

  Вченим вдалося підтримувати життєдіяльність шматочків мозкової тканини поза тілом. Український стартап став єдинорогом. Стартапи Кремнієвої долини захищають протестувальників у Гонконгу.

  Фото дня

  Дивна хвиляста крапля, виявлена у водах Норвегії, виявилася рідкісним видовищем: гігантською масою яєць кальмарів.

  Мозок поза тілом

  Японським вченим з Дослідницького інституту RIKEN вдалося ізолювати крихітні шматочки тканини мозку миші та підтримувати їх живими і життєздатним протягом 25 днів. Вченим вдалося досягти такого результату завдяки новому методу, що полягає у використанні особливого типу мембрани, а також мікрофлюїдного пристрою.

  Мікрофлюїдний пристрій використовує крихітні канали для постачання рідини до тканин, що надає йому неабиякої переваги перед звичайними чашами з культурами, які зазвичай застосовують для експериментів на тканинах ex vivo (поза живим організмом).

  Мікрофлюїдний пристрій здатен не лише максимально точно постачати рідини, а й імітувати діяльність певних клітин та потребує невеликих зразків тканин, що значно полегшує роботу з ними1.

  Ключі безпеки від Yubico

  Компанія з Кремнієвої долини Yubico надіслала 500 безплатних ключів безпеки для пристроїв опозиційним журналістам та протестувальникам у Гонконгу.

  Експерти з кібербезпеки стверджують, що ці інструменти ‒ одні з найбільш ефективних у боротьбі з хакерськими атаками на акаунти користувачів.

  Речник компанії Yubico Ештон Таппер підтвердив факт надсилання ключів та зазначив, що місія компанії ‒ забезпечити захист людей, які перебувають у зоні високого ризику. Yubico працює з низкою неприбуткових компаній, які займаються свободою в інтернеті. Yubico має історію співпраці з журналістами ‒ вони вже займалися їхнім кіберзахистом. Так само компанії Google, Fire Eye мають програми, які допомагають захистити журналістів та інших користувачів.

  Ключ захисту ‒ це найпотужніша форма двофакторної автентифікації для онлайн-профілів у мережі. Його не можна підробити або вкрасти2.

  Українська компанія Grammarly стала єдинорогом!

  Тепер вона коштує цілий мільярд доларів. Це сталося після того, як Grammarly закрила другий раунд фінансування на 90 мільйонів доларів.

  Grammarly використовує штучний інтелект, щоб перевіряти помилки та покращувати якість англомовних текстів. Щодня цю розробку використовують понад 20 мільйонів людей.

  Компанія використає зібрану суму, щоб далі вдосконалювати свою технологію і вирішувати більш складні мовні та комунікаційні питання3.

  Статистика

  Grammarly поки що не найдорожчий стартап світу: Усі фінансово найуспішніші молоді проекти – з Китаю або США. Серед них – SpaceX Ілона Маска, Airbnb, коворкінг-мережа WeWork і виробник вейпів Juul.

  Багатьом із них довелося нелегко у 2019 році. Ізраїльського гендиректора WeWork звільнили, Juul звинувачують у продажу вейпів неповнолітнім, а також смертях від електронних сигарет. Що й казати про Ілона Маска.

  Але найдорожчі стартапи – китайські. Так, компанія з розвитку штучного інтелекту Bytedance оцінюється в 75 мільярдів доларів4.

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Статті
  Медицина
  Невидимий ворог на нашій землі: чому варто зробити щеплення від правця

  За останні декілька місяців українці навчились остерігатись багатьох речей: ракет, мін, російської музики та ютубу, але ми все ще забуваємо про невидимого ворога у нашій землі. Неприємно познайомитись – Clostridium tetani, збудник правця.

  Промо
  Проєкт інтелект. Воєнний сезон. Епізод 5: NFT та Україна

  Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?

  Людина
  Від батька до сина: що таке генеалогія і як досліджувати свій рід

  Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?

  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?