ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 11.10.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест п’ятниці: мікрофлора, зір, мода

  Вдалося вперше вилікувати вагіноз за допомогою пересадки мікрофлори. ВООЗ стурбоване щодо масштабів проблем із зором. Facebook запускає нову технологію, яка допоможе людям стильно вдягатися.

  Фото дня

  Це супутник Сатурна Енцелад в об'єктиві апарату «Кассіні». Аналіз NASA виявив у його океані органічні сполуки, які містять азот та кисень і відіграють важливу роль у виробленні амінокислот, які є «будівельним матеріалом» для білків.

  Вдягатися стильно допоможе Facebook

  Facebook створює нову технологію на основі штучного інтелекту, яка допоможе людям модно вдягатися. Сервіс Fashion ++ використовує глибинну нейронну мережу для того, щоб пропонувати людям невеликі зміни в їхньому вигляді. Наприклад, закотити рукави чи змінити піджак.

  Fashion ++ використовує класифікатор, навчений на тисячах зображень, за допомогою яких він вчиться оцінювати модні образи.

  Система дає невеликі пропозиції і не рекомендує купувати абсолютно змінювати образ, тому людям не доведеться витрачати гроші, щоб виглядати більш модно1.

  ВООЗ хвилюється за зір

  Щонайменше мільярд людей живуть із серйозними хворобами зору, як-от глаукома чи вікова далекозорість, які можна вилікувати або коригувати за допомогою операцій та окулярів. Про таку кількість хворих йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

  За статистикою цифри значно вищі серед жінок та населення з сільських регіонів та людей з бідних країн або країн із середнім доходом. А бідне населення з Центральної та Південної Африки, а також із Південної Азії показують значно більші цифри щодо кількості сліпих людей: на цих територіях вони у 8 разів вищі, ніж у розвинутих країнах.

  Кількість хвороб, пов’язаних із зором, швидше за все, збільшиться у наступні роки внаслідок старіння популяції та переїздами людей до міст. Життя в містах часто асоціюють з вищими ризиками хвороб очей, наприклад, із близорукостю2.

  Вагіноз вперше вилікували, пересадивши мікрофлору

  Група вчених з Ізраїлю повідомила про успішні результати першого клінічного дослідження, під час якого жінкам з вагінозом (захворюванням, яке виникає внаслідок дисбалансу мікрофлори піхви), стійким до антибіотиків, пересадили мікрофлору від здорових донорів. У досліджені взяли участь три донори та п’ять реципієнтів, чотирьом з яких вдалося досягнути ремісії без жодних побічних ефектів.

  Вчені зазначають, що попри відсутність побічних ефектів, ця процедура має низку ризиків. Наприклад, перед трансплантацією необхідно впевнитися, що мікрофлора донора не має бактерій, стійких до антибіотиків, а також не містить сперматозоїдів. Вчені передбачають також інші ускладнення, проте не готові про них наразі говорити, тому що вибірка була занадто малою3.

  Статистика

  Двадцять компаній викидають третину всього вуглекислого газу в атмосферу. Всі вони ‒ паливно-енергетичні. З 1965 по 2017 рік ці компанії виробили 35% усього вуглекислого газу та метану у світі, а це 480 мільярдів тонн4.

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Статті
  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?

  Космос
  Що таке сонячні плями і чи впливають вони на людей

  Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?

  Ідеї
  Пропаганда у російському кіно

  Як кіно стало частиною пропагандистської та політичної ідеології росії та чи можна якось дати цьому раду?