ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 18.09.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест середи: від Google до фабрики тролів

  Нове дослідження виявило, що трупи можуть рухатися протягом тривалого часу. В Україні викрили велику фабрику тролів. Google змінює алгоритми.

  Фото дня

  Знебарвлені корали на острові Лізерд, який є частиною Великого бар'єрного рифу. Корали загинули від підводних теплових хвиль. Це фото – частина підбірки the Guardian про наслідки глобального нагрівання в Австралії. Фото: Ocean Agency Catlin Seaview Survey

  Google змінює налаштування пошуку

  Нові налаштування алгоритмів пошуковика відтепер працюють так, щоб показувати насамперед оригінальні новини.

  Першоджерела не лише матимуть пріоритет у звичайному пошуку, а й відображатимуться на перших позиціях у «Новинах» та персоналізованій новинній стрічці Google Discover. Крім того, оригінальні новини лишатимуться у топі значно довше, ніж передруки.

  Про такі зміни повідомив віце-президент Google News Ричард Ґінґрас. Так читачі зможуть одразу бачити новини, з яких «все почалося», а видання від цього теж виграє, адже першоджерела зможе побачити більше людей1.

  Трупи, що рухаються

  Трупи здатні ворушитися ще щонайменше рік після поховання. Про це йдеться у досліджені Австралійського бюро тафономічних експериментальних досліджень. Тафономія – розділ палеонтології, що вивчає закономірності процесів поховання і перетворення залишків організмів. Бюро встановило камеру, що протягом 17 місяців робило щопівгодини знімки трупу впродовж світлої частини доби. Знімки робили доти, доки тіло не перестало рухатися.

  Виявилося, що найбільше рухалися руки. Спеціалістам було відомо, що подекуди посмертні рухи трапляються на ранніх стадіях розкладання трупів, однак вони не підозрювали, що вони тривають настільки довго. Рухи виникають внаслідок процесів розкладання, тому що тіло муміфікується і зв’язки висихають, тим самим рухаючи тіло. Знахідка бюро є дуже важливою для криміналістів, що займаються аналізом тіл, адже досі вважалося, що позиція, в якій було знайдено тіло є оригінальною. Тепер відомо, що це не так2.

  150 українських сторінок у фейсбуці заблокували

  Facebook викрив велетенську фабрику тролів в Україні і заблокував пов’язані з нею сторінки. Серед них виявилися сумнівні новинні ресурси Znaj, Politeka і Hyser, а також ще 146 сторінок і 79 груп. Загалом у них було понад чотири мільйони підписників. Усіма сторінками керувало PR-агентство Pragmatico, інформації про яке в мережі дуже мало.

  За даними менеджерів Facebook, компанія не працювала на конкретну політичну силу. Її наймали різні політики для проведення кампаній. За увесь час фірма витратила на рекламу у соцмережі 1,6 мільйона доларів3.

  Статистика

  Щороку залишається менше людей, які заперечують глобальне потепління. Проте досі чимало з нас вважають, що в ньому не винні люди. Найбільше визнають провину в Індії та Іспанії, досить мало – в Норвегії та Саудівській Аравії.Категорично заперечують зміну клімату як явище найбільше у США, таких людей тут 6%.

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Статті
  Промо
  Проєкт інтелект. Воєнний сезон. Епізод 5: NFT та Україна

  Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?

  Людина
  Від батька до сина: що таке генеалогія і як досліджувати свій рід

  Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?

  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?