ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 25.09.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест середи: Кліматичний саміт ООН, моржі й котики

  Підсумки Кліматичного саміту ООН. Морж проти шлюпки російських дослідників. Стосунки котів та людей.

  Фото дня

  Цей атлас показує, якою частиною тіла ми «відчуваємо» ту чи ту емоцію. Жовтий колір відображає зони «посиленого тілесного відчуття».

  Новини з Кліматичного саміту ООН

  У Нью-Йорку в понеділок розпочався Кліматичний саміт ООН. Попри протести на вулицях, не всі лідери країн зрозуміли, що громадськість вимагає рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату. Наприклад, Китай не дав жодної обіцянки щодо будь-яких запобіжних заходів. Так само бездіяльними лишилися на саміті США. Низка країн зробили незначні заяви.
  Натомість сильним акцентом на проблемі стала промова 16-річної активістки зі Швеції Ґрети Тунберґ. Дівчина жорстко розкритикувала світових лідерів за такий підхід до зміни клімату.
  «Погляди всіх майбутніх поколінь спрямовані на вас, — говорить Ґрета тремтячим голосом. — Якщо ви оберете зрадити нас, ми ніколи цього не пробачимо».

  Проте були й кілька конкретних заяв щодо можливих заходів у боротьбі зі зміною клімату. Генеральний секретар ООН Антоніо Ґутьєррес повідомив, що 77 країн оголосили про свої спроби досягти майже нульового рівня викидів до 2050 року1.

  Морж проти російських вчених

  Самка моржа потопила шлюпку дослідників Російського географічного товариства під час їхньої висадки на Землю Франца-Йосифа – архіпелаг у Північному Льодовитому океані.

  Прес-служба військово-морських сил Російської Федерації, які співпрацювали разом з вченими, повідомляє про те, що серйозних неприємностей вдалося уникнути завдяки злагодженим діям екіпажу. Морж при цьому також не постраждав.

  Вчені повідомляють, що вони використовували дрон щоб спостерігати за поведінкою моржів. Можливо саме це спровокувало агресію самки моржа, що захищала своє дитинча2.

  Стосунки співзалежності з котами

  Коти відчувають такий самий зв’язок із людиною, як собаки чи немовлята, визначили дослідники в Університеті Орегону. І діти, і собаки демонструють однакові основні стилі прив’язаності, хоча вони й виявляються по-різному у різних видів. Для котів найбільша відмінність у тому, що вони не завжди можуть вважати свого господаря джерелом безпеки й захисту.

  Дослідники виявили, що приблизно 65% котів і кошенят відчувають сильну прив’язаність до господаря. Коли люди поруч, вони не виявляють ознак стресу і задоволені спільним життям. Інші 35% котів теж мають відчуття прихильності, проте воно іншого типу. Поруч з людиною вони часом нервуються і вимагають уваги3.

  Статистика

  Стримінгові сервіси змінюють технології й наші уявлення про кінематограф. Щороку Netflix здобуває більше нагород Emmy і навіть влаштовує змагання з конкурентом. Минулого року Netflix переміг HBO за кількістю номінацій – 112 проти 108. Цього року HBO зібрав 137 номінацій, а Netflix – 117.

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Статті
  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?

  Космос
  Що таке сонячні плями і чи впливають вони на людей

  Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?

  Ідеї
  Пропаганда у російському кіно

  Як кіно стало частиною пропагандистської та політичної ідеології росії та чи можна якось дати цьому раду?