Стаття Погляд — 17 липня, 2019

Дайджест середи: від депресії у підлітків до гігантської медузи

ТЕКСТ:

ІЛЮСТРАЦІЇ: Куншт

Біля узбережжя Великобританії знайшли велетенську медузу. Самооцінка підлітків страждає через користування соцмережами. У Демократичній республіці Конго зареєстрували понад 100 000 випадків кору.

🧠 Блискавка від Ілона Маска та компанії Neuralink

На прес-конференції компанії Neuralink у вівторок, 16 липня, Ілон Маск та співзасновник компанії Макс Годак розповіли, що до кінця 2020 року планують вживити у мозок паралізованої людини пристрій, за допомогою якого вона зможе контролювати телефон чи комп’ютер.

Також вони розповіли про технології, над розробкою яких працює команда. Насамперед йдеться про гнучкі «нитки» для нейроінтерфейсів, що не будуть шкодити мозку так, як це зараз роблять інші пристрої, котрі використовують у цих технологіях. Ці нитки також дозволять передавати значно більший обсяг даних, якщо вірити звіту компанії.

Крім того, Neuralink працює над новим способом імплантування цих ниток. Цим займеться окрема машина. Також замість свердління отворів у черепі розробники сподіваються використовувати лазерні промені, щоби проходити через кістки.

Перші ранні експерименти компанія проводитиме разом із дослідниками зі Стендфорду. І вже у 2020 році вони сподіваються спробувати технологію на людині.

За словами Маска, метою цієї прес-конференції є рекрутинг спеціалістів, а не ажіотаж. Neuralink шукає тих, хто буде втілювати проект у життя.

📱 Відеоігри майже не мають впливу на психіку підлітків, на відміну від соцмереж

Протягом чотирьох років дослідники на чолі із Патрисією Конрод з Монреальського університету вивчали зв’язок між депресією й екранами чотирьох типів (комп’ютер, соціальні медіа, телебачення та відеоігри) у 3 826 підлітків з одного із районів Монреалю.

Науковці й раніше досліджували кореляцію між депресією та часом, проведеним перед екраном, але канадські дослідники виявили, що на відміну від інших екранів, відеоігри мають незначний вплив на депресію у підлітків. Дослідники пов’язують це з тим, що відеоігри не зображають підлітків чи людей так детально, як соціальні медіа й телебачення, які показують ідеалізовані життя. Через це діти порівнюють себе з глянцевими, відфільтрованими й нереальними образами, а це негативно впливає на їхню самооцінку.

Втім, дослідження все ще перебуває у зародковому стані. Дослідники ще не до кінця з’ясували, зв’язок між часом, який людина проводить за екраном, і демографічними показниками, а також, що саме під час використання пристроїв викликало депресивний стан: певний тип зображення чи певна поведінка1.

🦠 Кір вбив більше людей у Демократичній Республіці Конго, ніж Ебола

З січня 2019 року у країні зареєстровано понад 100 000 випадків кору. Від хвороби найбільше постраждали діти, і майже 2000 з них померли. Натомість вірус Еболи виявили у 2500 людей, серед яких померли 1665.

Кількість хворих на кір збільшилася на 700% порівняно з тим самим періодом 2018 року.

«Щоб зупинити ланцюг передачі кору і запобігти майбутнім епідеміям, принаймні 95% населення повинні бути вакциновані», – стверджує міністр охорони здоров’я Демократичної Республіки Конго Олі Ілунга Каленга.

Навесні 2019 року щеплення від кору отримали понад два мільйони дітей в країні та 1,4 мільйона дорослих. Медична організація «Лікарі без кордонів» попередила, що епідемія може стати «смертоносною», якщо не вживати належних заходів.

У Всесвітній організації охорони здоров’я розповідають, що випадки кору в усьому світі зросли на 300% у першому кварталі 2019 року порівняно з аналогічним періодом у 2018-му2.

💲 Libra непокоїть американський уряд

Міністр фінансів США Стівен Мунчін занепокоєний, що криптовалюту Libra, яку запускає Facebook, можуть використовувати з неправомірною метою. На прес-конференції в понеділок він заявив, що «ліброю» можуть скористатися для відмиваня грошей. Крім того, міністр побоюється фінансових терористів, тож насамперед нова криптовалюта порушує питання національної безпеки.

Висловивши свою позицію, він приєднався до табору Дональда Трампа та Центрального банку США. Очікують, що Facebook призупинить запуск валюти, допоки не будуть вирішені регуляторні питання. Очільник блокчейн-підрозділу компанії Девід Маркус висловлює ідентичну позицію, Facebook також чекає на схвалення та врегулювання проблемних аспектів, які стосуються «лібри». Крім того, компанія закликає уряд США розвивати політику щодо цифрових валют, щоб у майбутньому не отримати криптовалюту, яку контролюють ті, чиї цінності радикально відрізняються3.

🐙Біля берегів Британії помітили медузу розміром із людину (емоджі медузи ми не знайшли)

Гігантську медузу виду коренерот побачила біолог та телеведуча Ліззі Дейлі поблизу узбережжя графства Корнуолл. Ліззі була вражена побаченим, адже медузи цього виду вкрай рідко досягають подібних розмірів. Ці медузи харчуються зоопланктоном, рачками та дрібною рибою. Зазвичай дорослі особини мають купол до 40 сантиметрів у діаметрі та вагою близько 3-4 кілограмів, проте іноді трапляються тварини понад метр у діаметрі та вагою до 35 кілограмів4.


Наука завжди поруч, і що більше ви знаєте – то цікавішим стає світ. Друзі Куншт завжди дізнаються про все першими!

Посилання:

  1. Депресія, відеоігри та соцмережі
  2. Кір проти Еболи: хто більше?
  3. Libra має проблеми з урядом США
  4. Біля берегів Британії плаває велика медуза

Популярні статті

Стаття Суспільство — 27 березня

Як Росія завойовувала вплив у країнах Африки

Стаття Космос - 29 лютого

Куншткамера з Девідом Сперґелом про реліктове випромінювання, НАЯ (НЛО) та співпрацю з українськими науковцями

Стаття Пост правди - 25 березня

Пост правди, епізод 7: Анонімність в телеграмі