Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиМіністерство освіти та науки України збирається придбати судно для антарктичних експедицій.
Учені з Гарварду дослідили, як ми сприймаємо музику.
Ілон Макс представив електропікап.
Дві біотехнологічні компанії успішно застосували технологію CRISPR для лікування захворювань крові.
Вченим, які хочуть захистити дисертацію, більше не потрібно друкувати оголошення про захист в «офіційному друкованому виданні МОН», тепер його публікуватимуть лише на сайті. Та й загалом друковані роботи Міністерству тепер показувати необов’язково – достатньо надіслати в електронному варіанті.
На нещодавньому засіданні уряду ухвалили й кілька інших важливих рішень. Міністерство затвердило порядок конкурсу для програми «Горизонт 2020» – грошової допомоги українським науковцям від Європейського Союзу. Наразі європейці готові передати на українські дослідження 7 мільйонів євро.
А ще в Україні з’явилися невикористані цього року «наукові» кошти, на які вирішили придбати наукове судно для полярників. У Міністерстві це назвали «початком відродження океанського наукового флоту України».
Дослідники з Гарварду виявили, що основні структури та мелодійні елементи пісні мають схоже значення в усьому світі. Отже, контекст можна визначити за акустичними особливостями мелодіями. Щоб з’ясувати це, вчені проаналізували пісні 315 культур! Виявилося, що найбільш універсальними є колискові та танцювальні пісні.
Вчені вважають, що справа не в тому, як ми сприймаємо музику, а в тому, як ми її створюємо. Музика – це «не фіксований перелік культурної поведінки, а продукт основних психологічних здібностей», і окремі звуки «відповідають певним соціальним та емоційним обставинам».
Компанія Ілона Маска презентувала нову модель електромобіля. Цього разу – ультраміцний чотиридверний пікап з неіржавної сталі (тієї ж, з якої зроблено SpaceX Starship) та броньованого скла. Щоправда, під час презентації скло не витримало усіх перевірок і дало тріщину.
Вантажність пікапа досягає 1500 кг, автівка у максимальній комплектації може буксирувати до 6350 кг. До речі, про варіанти комплектації: у Cybertruck їх три. У мінімальній пікап розганяється до 100 км/год за 6,5 секунд і може проїхати до 400 км на одному заряді акумулятора. Максимально потужна версія набирає 100 км/год менше ніж за 3 секунди, а одного заряду вистачає на 800 км. Коштує електропікап від 40 000 до 70 000 доларів.
Одразу дві біотек-компанії повідомили, що змогли вилікувати захворювання крові за допомогою технології редагування генома CRISPR, пише MIT Technology Review. Перший пацієнт страждав на серповидноклітинну анемію, другий – на бета-таласемію. Обидва захворювання є спадковими та пов’язані з порушеннями синтезу гемоглобіну.
Лікарі отримали зразки кісткового мозку хворих і за допомогою CRISPR «ввімкнули» другу копію гена, що кодує гемоглобін (у дорослих вона зазвичай неактивна). Після цього клітини повернули назад до тіл пацієнтів. Унаслідок процедури пацієнтка з серповидноклітинною анемією позбулась нападів болю. Чоловік з діагнозом бета-таласемії до лікування отримував 16 переливань крові на рік, а після процедури вже деякий час не потребує переливань взагалі.
У публікації зазначається, що пацієнти мали серйозні побічні ефекти, адже лікарям треба було майже знищити імунну систему, перш ніж повертати до організму змінені клітини кісткового мозку. Проте технологію називають надзвичайно перспективною.
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?
Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?
Як кіно стало частиною пропагандистської та політичної ідеології росії та чи можна якось дати цьому раду?