ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 23.07.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест вівторка: від секстингу до 4G в метро

  Секстинг серед підлітків не такий уже й популярний. У Києві в метро тепер буде швидкісний інтернет. Від Google не сховатися навіть в режимі «інкогніто»

  🚄 Нові випробування Hyperloop

  У неділю в твітері Ілон Маск написав, що нові змагання Hyperloop pod відбуватимуться із використанням нового десятикілометрового звивистого тунелю. Раніше випробування прототипу Hyperloop проходили у тунелі в Готорні (Каліфорнія), довжина якого складає 1,5 км.

  Поки що невідомо, де і як SpaceX планує побудувати такий полігон, враховуючи те, що тунель у Готорні здатен витримати лише додаткові 200 м, за словами президента компанії Boring Стів Девіс.

  На щорічних змаганнях студентських команд Hyperloop pod competition Маск додав, що створення тунелю теж можна перетворити на змагання. Головний виклик, на його думку, це розміщення підсилювальних сегментів у шляхопровід і ефективне очищення від бруду1.

  💏 Можливо, підлітки значно менше займаються секстингом, ніж здається

  У новому дослідженні, опублікованому в Archives of Sexual Behavior, вчені проаналізували майже шість тисяч підлітків і виявили, що хоч багато з них отримували та надсилали зображення сексуального характеру, лише близько 2% підлітків (12-17 років) у США роблять це постійно.

  Більшість підлітків не займається секстингом (пересилання особистих фотографій, повідомлень сексуального характеру за допомогою гаджетів). Близько 14% учнів середньої та старшої школи повідомили, що отримували відверто сексуальнe фотографію від того, з ким вони зустрічалися, а 11% сказали, що надсилали фото своїй парі. Близько 14% респондентів заявили, що отримували фото від когось, із ким не були в романтичних стосунках.

  Дослідження підриває популярне уявлення про секстинг. Близько третини учнів повідомили про те, що займалися секстингом, але кількість учнів, що займаються цим постійно, становить менше 2%.

  Утім, дослідники визначають секстинг як обмін відверто сексуальними зображеннями, не враховуючи текстів. Отже, можливо, що підлітки не надсилають зображення з рейтингом 16+ так само часто, як еротичні повідомлення. Також важливо, що дослідження ґрунтується на опитуванні, тому результати можуть бути дещо упередженими2.

  🚊 У київському метро буде швидкісний інтернет

  Про це сьогодні ресурсу Liga повідомила директорка з корпоративних комунікацій Vodafone Вікторія Рубан.

  Проектом займатиметься компанія Huawei, яка виграла тендер. Ініціаторами тендеру стали три мобільних оператори Vodafone, Київстар i lifecell. Проект уже розпочато. Перші станції метрополітену, де з’явиться 4G – Академмістечко, Героїв Дніпра та Сирець. До кінця 2020 року планують, що швидкісний інтернет буде на всіх станціях метро.

  Ціну проекту не називають, проте, як вказано на сайті Liga, до початку тендеру компанія Huawei оцінювала проект у 10 млн доларів3.

  🦹‍♂ У Google і Facebook збирають інформацію про перегляд порно навіть у режимі інкогніто

  Дослідження Університету Пенсильванії, Університету Карнегі-Меллон та Microsoft Research визначило, що 93% з 22 484 порносайтів передають дані третім сторонам, незважаючи на режим браузера.

  Без використання спеціалізованого програмного забезпечення користувачам практично неможливо дізнатися, коли порно сайт їх відстежує: політика конфіденційності доступна лише у 17% випадків. Автори дослідження наголошують, що навіть за наявності такого документа, він виявляється таким заплутаним, що середньостатистичний користувач просто не зможе його прочитати.

  Що відбувається з цими даними далі, невідомо. У Google і Facebook заперечують, що використовують цю інформацію з рекламною метою.

  Часом інформація, зібрана таким чином, буває анонімною: аналітикам відомий, наприклад, лише тип веб-переглядача або операційна система. Але за допомогою цих даних також можна створити унікальний «портрет» людини. Інколи інформація може містити навіть IP-адресу чи номер телефону користувача4.

  Ми любимо про це говорити й збирати довкола себе людей, яким подобається читати про науку. Приєднуйся до спільноти друзів

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Статті
  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?

  Космос
  Що таке сонячні плями і чи впливають вони на людей

  Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?

  Ідеї
  Пропаганда у російському кіно

  Як кіно стало частиною пропагандистської та політичної ідеології росії та чи можна якось дати цьому раду?