ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 30.07.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест вівторка: від Netflix до блокування

  Ілон Маск анонсував Netflix в автомобілях Tesla. Біля Землі пролетів велетенський астероїд, а його не помітили. Найбільша платформа для хостингу IT-проектів обмежує доступ деяким країнам.

  🚗 У машинах Tesla можна буде дивитися Youtube i Netflix

  Проте рано починати панікувати – сервіси можна буде вмикати лише тоді, коли машина стоїть на місці. Це задум Ілона Маска – дисплеї в авто мають не тільки приносити користь, а й задоволення.

  Раніше в Tesla з’явилася можливість вмикати ігри – Fallout Shelter, Tempest, Pole Position, Missile Command. Цієї п’ятниці, 26 липня, у компанії також анонсували нову гру для Tesla – відтепер водії зможуть грати в шахи.

  Ігри також запускаються лише тоді, коли машина стоїть у режимі «паркінг». Так водії можуть використовувати кермо як «джойстик». Проте Маск не відкидає можливості, що коли автопілот буде врегульовано законом, водії зможуть користуватися сервісами й у русі.

  Дивовижно й небезпечно, правда?1.

  ☄️ Астероїд, якого ніхто не помітив

  У четвер 25 липня Asteroid 2019 OK пролетів на відстані 73 000 км від Землі, а його наближення не змогли вчасно помітити. Об’єкт шириною від 57 до 130 м підійшов на «некомфортну» відстань до нашої планети, стверджують у відділі NASA, який займається відстеженнями космічних об’єктів, що наближаються до Землі.

  Про наближення Asteroid 2019 OK повідомили лише за кілька годин до події. Якби він зіштовхнувся із Землею, наслідки могли би бути масштабними, проте такий сценарій був малоймовірний.

  Цей випадок може стати нагадуванням про те, що, попри підготовку та розробку програм щодо зіткнення, потрібна додаткова міжнародна співпраця, щоб завчасно ідентифікувати космічні об’єкти й запобігати зіткненню2.

  ❗️Від учора людство живе в борг

  29 липня настав День екологічного боргу – це означає, що людство витрачає ресурси в 1,75 рази швидше, ніж екосистеми Землі встигають відновитися.

  Для визначення середнього показника для екологічного боргу у міжнародній організації Global Footprint Network обчислювали обсяги споживання ресурсів: води, деревини, продовольства тощо. Потім ці показники співвідносили їх зі здатністю екосистем відновлюватися.

  У різних країнах споживання ресурсів на душу населення відрізняється. Наприклад, в Україні день екологічного боргу настав на кілька днів раніше – 24 липня. Найбільш нераціонально використовує ресурси Катар – цей день для них настав ще 11 лютого, а от в Індонезії річні ресурси використають 18 грудня.

  З кожним роком день екологічного боргу настає раніше, у 2018 році це сталося 1 серпня. На початку 1970-х років ця дата припадала ще на кінець грудня3.

  ⛔️ Роботу GitHub обмежили у Криму

  GitHub – найбільший веб-сервіс для хостингу IT-проектів – заблокував акаунти користувачів, які живуть у місцях, що перебувають під санкціями США. Серед них – Крим. Тут принаймні одному користувачу заборонили користуватися сервісом через геолокацію.

  У GitHub, який належить Microsoft, зазначається, що компанія справді блокує розробників у Криму, на Кубі, в Ірані, Північній Кореї та Сирії.

  Генеральний директор GitHub Нат Фрідман зазначив, що компанії «довелося впроваджувати нові обмеження». «Ми робимо це не тому, що хочемо, а тому, що мусимо», – додав він.

  Обмеження доступу до облікового запису означає, що людині не дозволяють користуватися приватними сховищами та платними послугами. Людям із «санкційних» територій не можна використовувати платформу для комерційних цілей4.

  Спільнота тих, хто любить і хоче говорити про науку, росте! Приєднуйся і ти – ставай другом Куншт!

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Статті
  Промо
  Проєкт інтелект. Воєнний сезон. Епізод 5: NFT та Україна

  Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?

  Людина
  Від батька до сина: що таке генеалогія і як досліджувати свій рід

  Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?

  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?