ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 06.08.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест вівторка: безплатно заряджати свою Tesla, але не в нас

  Риби переживають демографічну кризу, і це не жарти. Крім того, Alexa тепер не буде давати доступ іншим людям слухати ваші голосові запити, якщо ви захочете.

  🚗 Tesla знову дозволятиме безлімітно заряджати автомобілі Model S і Model X

  Раніше Ілон Маск назвав цей крок нераціональним і обмежив безкоштовну зарядку автомобілів до 1600 км на рік. Щоправда, це можливо тільки на фірмових зарядних станціях Tesla, тож власники цих електрокарів в Україні не зможуть потішити себе ексклюзивом щонайменше до 2020 року. Зрештою, у компанії нарешті покращуються справи з прибутком. У другому кварталі 2019 року клієнтам доставили 95 200 автомобілів Tesla. Компанія отримала за це 6,3 млрд доларів доходу. Найбільше купували дешеву Model 3, а от продаж Model S і Model X суттєво сповільнився. Серед усіх автомобілів їх було лише 17 6501.

  🐟 Демографічна криза у риб

  Нові дослідження популяцій риб виду Буфало великоротий виявили, що вік 85-90% представників становить понад 80 років. Це вказує на те, що популяції старіють, що зрештою може призвести до вимирання цього виду.

  Причиною є дамби, які перекривають шлях до місць нересту цих риб. Буфало великоротий, що належить до Коропоподібних, населяє прісноводні водойми на півночі Америки. Ці рибини сягають до 1,5 м у довжину, а їхня вага становить близько 36 кг. За попередніми підрахунками ці тривалість життя цих риб – 26 років (у середньому тривалість життя прісноводних риб – 40 років). Проте нові дослідження виявили, що цей підрахунок був хибним щонайменше у чотири рази. Вчені вдалися до визначення віку риби за допомогою аналізу отолітів – твердих утворень з кальцію та вуглецю, що є частиною вестибулярного апарату хребетних. Отоліти за своєю структурою аналогічні до стовбура дерев: нові шари отоліту додаються через однакові проміжки часу, таким чином за їхніми «кільцями» можна оцінити вік тварини2.

  🎧 Amazon дозволить вимкнути можливість додаткового прослуховування запитів до Alexa

  Компанії Google, Apple і тепер Amazon мають вирішити проблему, що стосується прослуховування голосових запитів користувачів іншими людьми. Після того, як факт прослуховування став відомим, Apple i Google призупинили цю ініціативу, натомість Amazon, якому належить Alexa, запропонував більш чітке рішення зі свого боку.

  Відтепер користувачі Alexa можуть зайти у налаштування приватності й прочитати про те, що голосові повідомлення прослуховують задля покращення обслуговування та розробки нових функцій Alexa. Крім того, якщо ви не хочете, щоб хтось інший слухав ваші запити, відтепер можна вимкнути цю опцію, проте Amazon завбачливо попереджає: якщо вимкнете, нові функції та розпізнавання голосу можуть працювати некоректно.

  Проте запити, які тепер не будуть прослуховувати, все одно автоматично зберігатимуться у сховищі. Тож якщо вам захочеться їх видалити, треба буде заходити в налаштування й робити це власноруч3.

  📚 Як нацизм наростив свої м’язи

  Психологія була чи не найбільш визначальним фактором у становленні нацизму. Одна частина населення схилилася перед нацистським режимом без якогось значного опору, але вона не захопилася ідеологією чи політичною практикою нацизму. Іншу частину народу надзвичайно приваблювала нова ідеологія, і ці люди фанатично віддалися тим, хто її проголошував. Як так сталося? Читати більше.

  Наука змінює світ. Куншт розповідає про це, а ти можеш підтримати проект, ставши нашим другом!

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Статті
  Промо
  Проєкт інтелект. Воєнний сезон. Епізод 5: NFT та Україна

  Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?

  Людина
  Від батька до сина: що таке генеалогія і як досліджувати свій рід

  Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?

  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: