ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 17.09.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест вівторка: від коралів до прем’єр-міністра Ізраїлю

  Вчені досліджують мозок людей, у яких немає верхніх кінцівок. Прем’єр-міністра Ізраїлю забанили в фейсбуці на 24 години. Корали у Червоному морі гинуть.

  Фото дня

  Китайське космічне агентство затвердило прототип нового модуля для своєї орбітальної станції, яку мали запустити ще у 2018 році. Тепер вона має бути готовою до 2020 року.

  Корали у Червоному морі можуть зникнути

  Через глобальне нагрівання корали у Червоному морі зникають. Зараз майже втрачені три унікальні види. Усе через те, що з підвищенням температури води у них порушилася синхронізація нересту.

  Корали певного виду зазвичай кілька ночей на рік випускають «хмару» сперматозоїдів і яйцеклітин, які запліднюються за короткий час у морській воді. Однак зараз поява у воді гамет не синхронізується, і це може спричинити повну загибель організмів1.

  Facebook покарав прем’єр-міністра Ізраїлю за мову ненависті

  Це сталося через чат-бота на офіційній сторінці Беньяміна Нетаньягу, який порушив політику щодо мови ненависті у соцмережі. Стверджують, що цей чат-бот надсилав відвідувачам повідомлення з попередженнями, що араби «хочуть всіх нас знищити».

  Нетаньягу у своїй виборчій кампанії апелює до радикально правих виборців, які бояться політичного впливу палестинців в Ізраїлі.

  Компанія Facebook в четвер 12 вересня обмежила функцію автоматичного чату на сторінці, якою керує партія прем’єра «Лікуд», на 24 години. Крім того, у Facebook наголосили: якщо ситуація повториться, вони будуть застосовувати відповідні міри2.

  Мозок людей, що не мають верхніх кінцівок, має унікальні властивості

  Люди, що не мають верхніх кінцівок внаслідок тих чи інших обставин та використовують ноги для виконання рутинних справ, мають високу адаптивність мозку. Про це свідчить дослідження групи британських вчених. Вони вивчали знімки мозку двох професійних художників, що народилися без рук, а нині малюють ногами. Знімки були зроблені за допомогою функційної магнітно-резонансної томографії та згодом їх порівняли зі знімками мозку 21 людини, що мають верхні кінцівки.

  Знімки художників вказали на те, що за таких обставин мозок сприймає кожен з пальців як окрему одиницю та керує ними дуже вправно, тоді як у контрольної групи з 21 людини таких властивостей мозку не спостерігалося3.

  Статистика

  Країни пострадянського простору вважають вакцини неефективними. Крім того, чимало громадян думають, що вони небезпечні та непотрібні. А от у Єгипті до вакцинації ставляться значно більш серйозно.

  Загалом чимало країн Африки, Центральної та Південної Америки й Азії вважають вакцини важливими. Найчастіше це країни, які страждали від захворювань, яким можна було запобігти за допомогою щеплень. Більшість країн, де вакцинам не довіряють, минулими десятиліттями не потерпали від таких хвороб.

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Каталіна Маєвська
  Статті
  Медицина
  Невидимий ворог на нашій землі: чому варто зробити щеплення від правця

  За останні декілька місяців українці навчились остерігатись багатьох речей: ракет, мін, російської музики та ютубу, але ми все ще забуваємо про невидимого ворога у нашій землі. Неприємно познайомитись – Clostridium tetani, збудник правця.

  Промо
  Проєкт інтелект. Воєнний сезон. Епізод 5: NFT та Україна

  Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?

  Людина
  Від батька до сина: що таке генеалогія і як досліджувати свій рід

  Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?

  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?