Стаття Погляд — 24 вересня, 2019

Дайджест вівторка: від обіцянок до пробачень у суді

ТЕКСТ:

ІЛЮСТРАЦІЇ: Каталіна Маєвська

Amazon обіцяє позбутися вуглецевого сліду. В Індії у дівчинки виявили рідкісну аномалію. Японський суд дивує своїми рішеннями.

Нагадуємо, що вже цієї середи, 25 вересня, відбудеться наступна битва сенсів. Цього разу битимемося за ґендер. На інтелектуальному ринзі будуть філософиня, головна редакторка ресурсу «Гендер в деталях» Тамара Злобіна та біологиня, доцентка кафедри фізіології ННЦ «Інститут біології» КНУ ім. Тараса Шевченка Вікторія Кравченко.

Деталі за посиланням.

Фото дня

Ці комахи під назвою Lycorma delicatula заполонили вісім штатів США, а в деяких округах навіть оголосили карантин. На вулицях їх надзвичайно багато: вони врізаються людям в обличчя, їх топчуть під час ходьби. Lycorma delicatula шкодять деревам і сільськогосподарським культурам.

Ембріон в ембріоні

У 17-річної дівчини на ім’я Патна з Індії виявили рідкісну аномалію foetus in foetu (з лат. – ембріон в ембріоні) за якої в організмі присутнє скупчення тканин, що нагадують недорозвинений плід.

Патна скаржилася болі в області живота. Обстеження виявило пухлину розміром 25 на 23 на 15 сантиметрів поблизу шлунка. Лікарі з’ясували, що пухлина містила зуби, волосся, кістки та хрящі. Спочатку вони вважали, що передними тератома – пухлина, яка складається з різних типів тканин, які є похідними різних зародкових листків. Проте наявність ребер, хребта та жирової тканини, а також велика маса утворення вказували на те, що воно виникло внаслідок порушення формування одного із так званих сіамських близнюків. Як результат один із них став недорозвинутим паразитом іншого.

Патні успішно видалили більшу частину пухлини (повне видалення пухлини мало загрозу великої кровотечі) і вона є цілком здоровою, проте дівчина має щороку проходити медичний огляд, щоб впевнитися чи залишки утворення не перетворилися у злоякісні1.

Новий поворот у справі Фукусіми

Японський суд виправдав трьох керівників Токійської електроенергетичної компанії, пов’язаної з ядерною катастрофою в Фукусімі. Цунехіса Кацумата, Сакае Муто та Ічіро Такекуро судили за злочинну недбалість, адже саме їхня фірма використовувала атомну електростанцію Фукусіма.

Землетрус магнітудою 9 балів 11 березня 2011 року зруйнував три з шести реакторів станції. Через катастрофу довелося евакуювати 150 000 людей.

Прокуратура звинуватила голову компанії Кацумата, а також колишніх віце-президентів Муто і Такекуро в тому, що вони не забезпечили належних методів захисту після того, як отримали інформацію про небезпеку, що загрожувала станції.

У постанові суду зазначається, що керівники не могли підготуватися до всіх можливих варіантів розвитку подій, а їхні дії відповідали правилам безпеки2.

Нові обіцянки від Amazon

Засновник Amazon Джефф Безос пообіцяв побудувати систему для відновлюваної енергії або придбати її достатньо, щоб забезпечити 80% потреб компанії до 2024 року, а до 2030-го досягти 100%.
До 2040 року комерційний гігант планує позбутися вуглецевого сліду по всіх своїх сферах діяльності.

Плани Amazon отримали схвалення громадськості, але водночас є побоювання, що інвестування у ресурси відновлюваної енергії просто збалансує споживання енергії, добутої з викопного палива. Проте загалом озвучений план можна вважати перемогою3.

Статистика

В Китаї курять найбільше електронних сигарет. Тут кожен п’ятий курець використовує їх (окремо або паралельно зі звичайними цигарками). Деякі країни, як-от Індія чи Бразилія, вже заборонили їх у деяких регіонах, тому їхні показники досить невисокі. А США тільки готуються до масштабної війни проти вейпів. 

Електронні сигарети, зокрема вейпи, теж мають шкідливий ефект. Куншт розбирався з цим у статті Поховай мене дим.

Посилання:

  1. Дивна знахідка всередині дівчини
  2. Новини з японського суду
  3. Amazon сказав обіцяні слова

Популярні статті

Стаття Суспільство — 27 березня

Як Росія завойовувала вплив у країнах Африки

Стаття Космос - 29 лютого

Куншткамера з Девідом Сперґелом про реліктове випромінювання, НАЯ (НЛО) та співпрацю з українськими науковцями

Стаття Пост правди - 25 березня

Пост правди, епізод 7: Анонімність в телеграмі