ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І отримуй щотижневі новини науки і технологій

  Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

  Читати

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

  Повідомлення успішно надіслано

  Для пошуку
  введіть назву запису
  Блог — 02.07.19
  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Ми любимо тексти без помилок. Якщо ви все ж таки щось знайшли, виділіть фрагмент і натисніть
  Ctrl+Enter.
  Дайджест вівторка: від дизайнера Apple до крокодилів

  Предки деяких крокодилів виявилися травоїдними. SpaceX повідомила, що три супутники Starlink вийшли з ладу. Астрономи говорять про нову теорію формування надмасивних чорних дір.

  🖥 Apple втратила дизайнера

  Головний дизайнер Apple Джоні Айв звільнився. Він пропрацював у компанії майже 30 років. Саме Айв вигадав вигляд iPhone, MacBook, iMac, iPod і Apple Watch.

  Тепер він створить власну дизайнерську компанію LoveFrom, яка почне працювати вже наступного року, і обіцяє не залишати Apple напризволяще. «Хоча я вже не буду співробітником, я все одно долучатимусь до проектів. Сподіваюся, на багато, багато років», – прокоментував своє звільнення Айв.

  Керівництво Apple переманювало його протягом двох років, і заради цієї роботи британцеві Айву довелося переїхати до США. Найбільше його впізнають за відео, у яких він розповідає про продукти Apple, сидячи у повністю білій кімнаті.

  Хто замінить культового дизайнера, поки невідомо. Тимчасово виконувати його обов’язки будуть аж двоє: віце-президент відділу індустріального проектування Еванс Хенкі та віце-президент відділу дизайну користувацького інтерфейсу Алан Дай1.

  Тим часом Apple не полишають ідею проекту безпілотної автівки – минулого тижня Apple придбала компанію Drive.ai, що спеціалізується на перетворенні звичайних машин на безпілотні. Компанія була на межі закриття.6 Ба більше, Apple починають все більше заробляти на сервісах – віце-президент компанії з програмного забезпечення Едді Кью (Eddy Cue) заявив, що на даний момент в Apple Music 60 мільйонів платних передплатників. (Для порівняння у Spotify, які по суті придумали підписку на музику, – 100 мільйонів платних передплатників). 7

   

  🇺🇸 У США знову можна продавати Huawei

  Президент США Дональд Трамп заявив, що він знову дозволить продавати обладнання китайському технологічному гіганту Huawei. Виступаючи після переговорів на саміті G20 в Осаці, він сказав: «Американські компанії можуть продавати своє обладнання Huawei. Ми говоримо про обладнання, де немає проблем пов’язаних з національною безпекою». Ймовірно, такому рішенню посприяв тиск з боку американських компаній. Проте США і Китай досі залишаються втягнутими в торговельну війну.

  Минулий місяць для Huawei був досить важким, оскільки американський уряд додав компанію та 70 її філій до списку суб’єктів, з якими заборонено вести бізнес. Навіть Google був змушений призупинити свої відносини з Huawei.

  За словами засновника та виконавчого директора Huawei Рена Женфея, внаслідок заборон компанія зазнала  збитків на близько 30 млрд доларів2.

  💧 Деякі крокодили були вегетаріанцями

  Результати дослідження Університету Юти вказують на те, що деякі предки сучасних крокодилів та алігаторів були хижаками, інші – всеїдними, а ще інші – лише травоїдними. Підставою для такого висновку стало ретельне вивчення 146 скам’янілих зубів 16 різних видів доісторичних крокодилоподібних плазунів. Порівнявши скам’янілості з зубами сучасних тварин вчені змогли зрозуміти, чим харчувалися предки крокодилів. Дослідники виявили, що перші крокодилоподібні, які харчувалися рослинами, жили ще на початку Юрського періоду. Впродовж Мезозойського періоду вони населяли майже всі материки. Вчені знайшли вісім травоїдних пращурів крокодилів і одного всеїдного серед усіх шістнадцяти видів3.

  💫 У астрономів з’явилася нова теорія формування надмасивних чорних дір у ранньому Всесвіті.

  Астрономи Шантану Басу і Арпан Дас із Західного Університету Онтаріо (Канада) мають нову теорію, що пояснює існування надмасивних чорних дір у ранньому Всесвіті. Астрономи називали її теорією прямого колапсу. Вони розробили нову математичну модель для пояснення існування цих об’єктів.

  Згідно з теорією науковців, ранні надмасивні чорні діри утворювалися надзвичайно швидко, просто стягуючи в первинний згусток навколишню плазму за дуже короткий проміжок часу. Сценарій такого «прямого колапсу» призвів до того, що маса чорних дір була набагато більшою порівняно зі стандартним сценарієм «зоряного залишку». Збільшення маси, як вважають науковці, припинилося через випромінювання інших зірок і чорних дір.

  Формування більшості чорних дір можна пояснити, як завершальний етап еволюції зірок, які щонайменше в п’ять разів масивніші за Сонце. Оскільки ці перетворення дуже тривалі, ця теорія не дає пояснення існуваню надмасивних чорних дір, які сформувалися майже одразу після Великого Вибуху. Наприклад, у 2017 році астрономи виявили надмасивну чорну діру масою у 800 млн сонць, яка повністю сформувалась через 690 млн років після Великого вибуху. А більшість ранніх надмасивних чорних дір, відкритих астрономами, сформувалися 800 млн років після Великого вибуху, і мають маси у мільярди разів більші за Сонце. Тож нова теорія канадських астрономів дає можливе пояснення їхньому існуванню4.

  📡 SpaceX втратив зв’язок із трьома супутниками Starlink

  Три супутники Starlink, які вийшли з ладу, продовжать рухатись по орбіті, та будуть поволі знижуватись через гравітацію і врешті згорять в атмосфері. На прес-конференції Ілон Маск повідомив, що причиною може бути новизна технології, задіяна в супутниках.

  Два з трьох приладів ще на зв’язку, та вони будуть навмисно виведені з орбіти.

  SpaceX повідомляє, що всі супутники, окрім цих трьох, залишаються на зв’язку, 45 із них досягли запланованої 550-кілометрової висоти, 5 іще не дісталися до запланованої орбіти, і ще 5 готуються до підкорення наступної висоти.

  Після затвердження супутників на орбіті Starlink почнуть тестувати їхню здатність передавати широкосмугові сигнали, зокрема вивчаючи стійкість і потужність сигналу на стримінгових відео й іграх у Північній Америці.

  Конкуренти проекту OneWeb та Telesat також запустили свої супутники, та оскільки SpaceX був першим, Федеральна Комунікаційна Комісія Сполучених Штатів нагородили статусом first to operate (з англ. першочергового виконання). Це означає що ФКК буде надавати перевагу частотам Starlink, коли вони будуть конкурувати з іншими супутниковими мережами на низькій навколоземній орбіті5.

  Спільнота тих, хто любить і хоче говорити про науку, росте! Приєднуйся і ти – ставай другом Куншт!

  ТЕКСТ: Куншт
  Ілюстрації: Куншт
  Статті
  Промо
  Проєкт інтелект. Воєнний сезон. Епізод 5: NFT та Україна

  Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?

  Людина
  Від батька до сина: що таке генеалогія і як досліджувати свій рід

  Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?

  Наука
  Екологічно чиста отрута: уривок з книжки «Зоологічна екскурсія супермаркетом»

  Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?

  Наука
  Передумови приходу диктаторів до влади: Італія, Німеччина, РФ

  Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.

  Людина
  Як кожен з нас може подякувати військовим і допомогти їм з адаптацією

  Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?

  Біологія
  Не тільки в історії. Який слід залишить війна в наших генах

  Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: