Стаття Погляд — 10 вересня, 2019

Дайджест вівторка: від еректильної дисфункції до витоку даних

ТЕКСТ:

ІЛЮСТРАЦІЇ: Куншт

Вчені дослідили череп тиранозавра й з’ясували, нащо в ньому потрібні дірки. У Королівському коледжі Лондона зробили висновок, що існує зв’язок між браком сну й сексуальним потягом. З фейсбуку вкрали понад 400 млн мобільних номерів.

Фото дня

Це один з найстаріших відбитків живої істоти на Землі. Вчені вважають, що йому понад 550 мільйонів років. Відбиток належить істоті, схожій на черв'яка.

Дані тікають, фейсбук розводить руками

Дослідник безпеки Саньям Джейн розповів виданню TechCrunch, що знайшов базу даних з понад 419 млн номерів телефонів користувачів фейсбуку.

У цій базі також є профілі користувачів, а також у деяких можна було подивитися ім’я, стать та місце проживання. Сервер, на якому розміщена база даних, не захищений паролем, а отже, кожен може знайти її й відкрити.

Невідомо, хто вкрав цю інформацію з фейсбуку і навіщо, але, на думку Джейна, це міг бути працівник компанії, який мав доступ до таких даних.

На цьому сервері є 133 млн записів про користувачів із США, 18 млн – з Великої Британії: понад 50 млн – користувачів із В’єтнаму. Перевірити, чи є ваші дані в базі наразі неможливо1.

Спати, не можна чекати

Недостатня кількість сну спричиняє еректильну дисфункцію. Такий висновок зробили вчені з Лондонського королівського коледжу. Якщо ви втомилися і не можете виспатися, ваш сексуальний потяг буде дуже низьким.

Поганий сон асоціюється з порушенням ерекції у чоловіків, а також із проблемами зі збудженням та оргазмом у жінок.

Крім того, нестача сну впливає на рівень тестостерону – він суттєво знижується. Виявляється, що саме під час сну цей гормон виробляється найбільше, особливо – в кінці сонного циклу. Отже, якщо ви спите замало, то тестостерону в організмі надто мало.

Тестостерон потрібен як чоловікам, так і жінкам. Він сприяє здоров’ю кісток, підтримці нормальної м’язової маси й утворенню нових еритроцитів2.

Таємниця дір в головах тиранозаврів

Нове дослідження групи вчених з Університету Міссурі вказує на те, що дві досі таємничі дірки у верхній частині черепа динозавра роду Tyrannosaurus, ймовірно, допомагали регулювати температуру всередині голови.

Раніше вважалося, що ці утворення були заповнені м’язами, необхідними для підтримки масивної нижньої щелепи. Проте теорія про м’язи, які йдуть від щелепи, повертають на 90 градусів і здіймаються до склепіння черепа, видавалася малоймовірною, що, в свою чергу, стимулювало до пошуку нових пояснень. Нині є багато переконливих доказів щодо присутності кровоносних судин в області розташування цих дірок. Вони ґрунтуються на роботі з алігаторами та іншими рептиліями. В алігаторів система кровообігу працює як внутрішній термостат, що дозволяє їм регулювати температуру тіла, зокрема за допомогою дірок в черепі, через які виходить надмірне тепло. Вчені припускають, що тиранозаври мали аналогічний механізм3.

Статистика

511 з 558 місць у світі стали теплішими у 2018 році. Ще в 11 температура не змінилася, і лише у 36 місцях зафіксовано зниження. Тож загалом світ стає теплішим.

Найбільш значні відхилення спостерігаються у густонаселених районах, що знаходяться далеко від північного та півленного полюсів. Наприклад, у Лас-Вегасі температура підвищилася на 3,1 градуса, а в Лондоні та Мюнхені ‒ щонайменше на 2 градуси теплішими4.


 

Посилання:

  1. Дані мільйонів користувачів фейсбуку знову у відкритому доступі
  2. Зв'язок між сном і ерекцією
  3. Таємницю дірок у черепі тиранозавра розкрито
  4. Де у світі найбільше нагрілося

Популярні статті

Стаття Суспільство — 27 березня

Як Росія завойовувала вплив у країнах Африки

Стаття Космос - 29 лютого

Куншткамера з Девідом Сперґелом про реліктове випромінювання, НАЯ (НЛО) та співпрацю з українськими науковцями

Стаття Пост правди - 25 березня

Пост правди, епізод 7: Анонімність в телеграмі