Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиТретій космічний дайджест цього тижня за підтримки генерального партнера – UNIT.CityUNIT.City – перший інноваційний парк в Україні та один з найбільших у Європі. Місце, де створюється екосистема та інфраструктура для розвитку бізнесу в сфері високих технологій й креативних індустрій.!
Про нові супутники від компанії з українськими засновниками. Про маленькі, але важливі досягнення Ілона Маска. Про важливі дослідження Місяця у співпраці, і, звісно, цікаві фото!
Заснована українцями компанія з обробки та аналізу зображень Землі з космосу EOS Data Analytics, планує розпочати запуск радарів із синтезованою апертурою (SAR) до 2022 року. Це ще один крок до створення вертикально інтегрованого холдингу під керівництвом Noosphere Venture.
Ще одна компанія Noosphere Venture – Space Electric Thruster Systems – постачатиме двигуни для малих супутників SAR.
EOS планує запустити кілька невеликих супутників вагою близько 200 кілограмів з 3,6-метровими антенами для збору зображень з роздільною здатністю 25 сантиметрів на піксель.
Супутники запускатиме інша компанія, в яку інвестувала Noosphere Venture, – Firefly Aerospace. Одна ракета Firefly може відправити у космос три-чотири супутники системи EOS SAR1.
Приватна аерокосмічна компанія Blue Origin, авіабудівна компанія Lockheed Martin, дослідницька лабораторія Draper та американська військово-промислова компанія Northrop Grumman об’єднують зусилля задля створення місячного посадкового апарату в рамках програми пілотованих космічних польотів Artemis. Про це заявив засновник Blue Origin Джефф Безос на Міжнародному космічному конгресі.
Відповідно до угоди, Blue Origin буде виконувати роль головного підрядника та надасть злітний модуль ракети, який був розроблений компанією для власного безпілотного космічного апарату Blue Moon. Lockheed Martin займеться конструюванням посадкового модуля для висадки екіпажу на Місяць. Northrop Grumman відповідатиме за розробку модуля, що дозволить апарату переміститися з пілотованої космічної станції на орбіті Місяця на низьку місячну орбіту. А Draper забезпечить місію системою наведення та авіонікою для посадки2.
Білий дім попросив Міністерство оборони США підготувати детальний план комунікації щодо створення нової гілки у збройних силах – Космічного війська.
Наразі створення шостого підрозділу у збройних силах США, який опікуватиметься космосом, є пріоритетом для адміністрації Трампа. Проте рішення про створення цього відділу військ потрібно затвердити у Конгресі.
Представники Міноброни та повітряних сил США стверджують, що їм знадобиться 90 днів, щоб сформувати новий підрозділ.
До затвердження ще далеко й невідомо, чи отримає ця ініціатива зелене світло взагалі, проте комунікаційний план не завадить!3.
Супутники Starlink точно працюють і роздають інтернет. Ілон Маск відправив повідомлення у твіттер через супутниковий інтернет, який забезпечують супутники його компанії. Тож щойно твіт з’явився, всі зрозуміли, що у Маска вийшло!
Зважаючи на амбітні плани компанії, супутниковий інтернет забезпечуватиме понад 40 000 супутників на низькій навколоземній орбіті. Наразі у Маска є дозвіл на запуск перших 12 0004.
Дайджест виходить за підтримки генерального партнера UNIT.City та партнера IEEE.
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?
Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?
Як кіно стало частиною пропагандистської та політичної ідеології росії та чи можна якось дати цьому раду?