Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиХто і за що отримав цьогорічні Нобелівські премії з фізіології або медицини, фізики й хімії? Ми розпитали в українських вчених! Слухайте у цьому подкасті або читайте на нашому сайті!
‒ Девід Джуліус і Ардем Патапутян отримали Нобелівську премію за відкриття температурочутливих і механочутливих іонних каналів. Що це таке? Чому це важливо? Це фізіологія чи таки медицина? Розповідає Олексій Болдирєв.
‒ Нобелівку з фізики присудили за два пов’язані між собою дослідження. Першу половину отримали японсько-американський кліматолог Сюкуро Манабе та німецький океанолог Клаус Гассельман, другу – італійський фізик-теоретик Джорджо Парізі. Чим займаються ці вчені і чому їхні дослідження визнали настільки важливими? Пояснює Максим Ціж.
‒ «За розробку асиметричного органокаталізу» лауреатами Нобелівки з хімії стали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан. Ці двоє вчених, що працювали незалежно один від одного, винайшли нову концепцію каталізаторів, які не містять атомів важких металів, ані природних ферментів. Що це таке, розповів Володимир Саркісян.
А тут і тут ми трішки зазирнули за лаштунки Нобелівської премії з літератури та миру.
Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?
Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: