Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиДо тижня космічних новин приготуватися! Перший космічний дайджест за підтримки генерального партнера – UNIT.City!
У Вашингтоні розпочався Міжнародний астронавтичний конгрес. Японія приєднується до програми Artemis. Минулого тижня відбувся перший суто жіночий вихід у космос.
21 жовтня у Вашингтоні розпочалася щорічна найбільша конференція у галузі освоєння космосу – 70-й Міжнародний космічний конгрес, організовує який Міжнародна федерація космонавтики. Відвідати його планує понад 6300 людей, зокрема представники Міжнародної федерації космонавтики та Американського інституту аеронавтики та космонавтики.
Серед запрошених спікерів є директор НАСА Джима Брайденштайн, представники космічних агентств Канади, Китаю, Європи, Індії, Японії та Росії. 22 жовтня під час спеціальної церемонії Джефф Безос, мільярдер та засновник приватної аерокосмічної компанії Blue Origin, отримає нагороду від Міжнародної федерації космонавтики «За відмінні досягнення у галузі» (англ. «Excellence in Industry»). Однак найочікуванішим учасником конференції є віце-президент США Майк Пенс, який виступив на церемонії відкриття конференції 21 жовтня.
Він розповів, що США прагнуть працювати в космосі з «волелюбними» країнами і знову стали лідерами у космічних дослідженнях.
Пенс заявив, що плани NASA висадити нових астронавтів на Місяць до 2024 року демонструють «нову енергію та бачення» американських космічних досліджень за часів президентства Дональда Трампа.
«Правда полягає в тому, що вже не одне покоління в цій країні та в усьому світі зникали думки про дослідження космосу людиною. Але ці дні закінчилися», – запевнив Пенс1.
Астронавтки NASA Джессіка Мейр та Крістіна Кох успішно провели перший цілковито жіночий вихід у космос. Він тривав 7 годин 17 хвилин. Астронавтки стверджують, що все відбулося вдало, і вони змогли виконати всі завдання.
Основною метою виходу в космос була заміна несправного блоку заряду акумулятора, який не вдалося активувати після «космічної прогулянки» 11 жовтня.
Здається, наче рухатися у відкритому космосі легко, проте астронавти запевняють, що це один з найбільш фізично складних процесів, з якими вони стикаються.
До цієї події у відкритий космос виходили 12 астронавток. Разом із Кох і Мейр їх тепер 14. «Те, що ми робимо зараз, показує десятиліття роботи всіх жінок, які працювали, щоб ми були тут сьогодні, – сказала Мейр. – Нам приємно, що ми навіть не думаємо про це щодня, це просто нормально. Ми частина команди, ми робимо цю роботу як ефективна команда, яка працює разом з усіма іншими»2.
Японський уряд планує приєднатися до програми Artemis, яку очолює NASA. Artemis – це грандіозний план повернення на Місяць та його дослідження. Про ці плани повідомив прем’єр міністр Японії Синдзо Абе.
Крім того, японський уряд створив документ, де наголосив на причинах участі у проекті NASA. Серед них дипломатія, безпека, міжнародна конкуренція, комерційні можливості й потенційна місія з освоєння Марса.
Artemis передбачає побудову окремої космічної станції на Місяці, дослідження поверхні супутника та іншої діяльності. У заяві японського уряду також було озвучено, яку роль країна відіграватиме у проекті. Японія буде пропонувати технології, які забезпечуватимуть місячну станцію на ранніх етапах. Крім того, вона допомагатиме з логістичними сервісами, зокрема за допомогою своїх безпілотних вантажних кораблів HTV-X3.
Ця статистика показує 15 найцінніших астероїдів на основі наявності мінералів, елементів та сполук. Найдорожчий ‒ Давида, який коштує 26,99 квінтильйона доларів. Цінності йому надає наявність кількох важливих матеріалів, серед яких нікель, залізо, кобальт, вода, азот, водень та аміак.
Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?
Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?