fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І миттєво отримуй 9 електронних журналів Куншт у подарунок.

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 3 хвилини
Що відбувається на глибині?
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Якщо занурити в океан найвищу гору на Землі, нам знадобиться ще понад 1,6 кілометра, щоб наблизитися до найглибшої точки під водою. Океанів достатньо для того, щоб заповнити ванну завдовжки й завширшки понад 1 102 метри. Тож не дивно, що ми пізнали глибини океану лише на 5-10%.

 

У 2012 році австралійський фридайвер Герберт Нітч занурився у воду на рекордні 253 метри. А от на глибині понад 5 270 метрів ми вже не побачимо сонячного світла, бо воно просто не досягає цих місцин.

 

Рекордсменом серед ссавців з підкорення глибин (майже три кілометри) вважають кита справжнього дзьоборила. Але навіть він не зможе доплисти до затопленого Титаніка. Хоча на цій глибині все ще можна зустріти живі організми, як-от міксини чи довгорогі саблезуби.

 

Рекордне занурення на борту батискафа «Трієст» у 1960 році здійснили Жак Пікар і Дон Волш. Вони спустилися на 10 984 метри, на дно Маріанської западини. Далі за вивчення океанського дна взялися підводні апарати. Науковці припускають, що в океані існують ще тисячі невідомих нам видів тварин. Ми лише почали по-справжньому досліджувати океанські глибини, так би мовити, заклали початок початку.

ТЕКСТ: Куншт
Ілюстрації: Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: