fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 4 хвилини
Кохання-зітхання
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Любов з першого погляду – насправді наука. Мозок проводить чимало дій за кілька секунд, визначаючи привабливість людини. І лише провівши тести майже всіма відчуттями, мозок розуміє: це воно! 

 

Тест № 1. Погляд

 

Спершу людина оцінює привабливість зором. Ми запрограмовані розмножуватися, тож несвідомо шукаємо в партнерах маркери, які свідчать про молодість і здоров’я. Наприклад, блискуче волосся, гладеньку ніжну шкіру. 

 

Тест № 2. Запах

 

Не спішіть виливати на себе відро дорогих парфумів. Група жінок в різні періоди овуляційного циклу носили ту саму футболку протягом трьох ночей. Чоловікам-учасникам запропонували понюхати нову та ношені футболки. Аналіз слини чоловіків зафіксував найбільший рівень тестостерону тоді, коли вони нюхали футболку жінки, у якої була овуляція.

 

У людини, на відміну від багатьох тварин, немає статевих феромонів у класичному сенсі. Проте запах все одно відіграє важливу роль у виборі партнера, адже саме він транслює інформацію про мікробіом людини та імунну мікрофлору. Для потомства найбільш вигідно, щоб імунні комбінації були різними.

 

Тест № 3. Слух

 

Чоловіки надають перевагу жінкам з високим голосом, який асоціюється з меншим тілом; жінки – чоловікам з низьким голосом, який асоціюється з більшими розмірами тіла. 

 

Але вирішальний – перший поцілунок 

 

Під час поцілунку ви обмінюєтеся хімічними й тактильними сигналами, як-от запах дихання чи смак губ. Деякі чоловіки і жінки навіть втрачають потяг після поганого першого поцілунку.

 

Пройшовши цю смугу з перешкодами, організм активує реакцію «бий або біжи». Прискорюється серцебиття, розширюються зіниці. Це схоже на стрес. Нейромедіатор норадреналін активує пам’ять. Можливо, тому люди і не забувають свій перший поцілунок.

 

За матеріалами TED

 

Дисклеймер: Ця стаття була відредагована. Спершу в ній було хибно вказано про наявність феромонів у людей. 

ТЕКСТ: Куншт
Ілюстрації: Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: