fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 4 хвилини
Кохання-зітхання
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Любов з першого погляду – насправді наука. Мозок проводить чимало дій за кілька секунд, визначаючи привабливість людини. І лише провівши тести майже всіма відчуттями, мозок розуміє: це воно! 

 

Тест № 1. Погляд

 

Спершу людина оцінює привабливість зором. Ми запрограмовані розмножуватися, тож несвідомо шукаємо в партнерах маркери, які свідчать про молодість і здоров’я. Наприклад, блискуче волосся, гладеньку ніжну шкіру. І коли очі дають нам зелене світло, інші органи чуття вже готові сказати своє слово.

 

Тест № 2. Запах

 

Не спішіть виливати на себе відро дорогих парфумів. Потяг активують феромони. 

 

Група жінок в різні періоди овуляційного циклу носили ту саму футболку протягом трьох ночей. Чоловікам-учасникам запропонували понюхати нову та ношені футболки. Аналіз слини чоловіків зафіксував найбільший рівень тестостерону тоді, коли вони нюхали футболку жінки, у якої була овуляція. Жінки ж у таких випадках обирають чоловіків, які мають протилежні до їхніх молекули гістосумісності. І це логічно, адже протилежні гени підвищують імунітет для боротьби з хворобами, що збільшує шанси потомків на виживання.

 

Тест № 3. Слух

 

Чоловіки надають перевагу жінкам з високим голосом, який асоціюється з меншим тілом; жінки – чоловікам з низьким голосом, який асоціюється з більшими розмірами тіла. 

 

Але вирішальний – перший поцілунок 

 

Під час поцілунку ви обмінюєтеся хімічними й тактильними сигналами, як-от запах дихання чи смак губ. Деякі чоловіки і жінки навіть втрачають потяг після поганого першого поцілунку.

 

Пройшовши цю смугу з перешкодами, організм активує реакцію «бий або біжи». Прискорюється серцебиття, розширюються зіниці. Це схоже на стрес. Нейромедіатор норадреналін активує пам’ять. Можливо, тому люди і не забувають свій перший поцілунок.

 

За матеріалами TED

ТЕКСТ: Куншт
Ілюстрації: Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: