fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 2 хвилини
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Овуляція – частина менструального циклу, що характеризується виходом зрілого ооцита (яйцеклітини) з яєчника. Всередині яєчника налічуються сотні тисяч фолікулів. Кожен фолікул – це порожниста кулька з незрілою яйцеклітиною всередині.

 

Середньостатистичний менструальний цикл складається з 28 днів. Відлік циклу починається з першого дня менструації. Впродовж семи днів циклу декілька фолікулів починають одночасно рости. Фолікули, що дозрівають, виділяють гормон естроген у кров, щоб підготувати внутрішній шар матки (ендометрій) до можливої вагітності.

 

Приблизно на сьомий день всі фолікули, крім одного, перестають рости. Цей домінантний фолікул продовжує рости та живити яйцеклітину, що розвивається всередині нього.

 

Десь на дванадцятий день фолікул виділяє величезну кількість естрогену у кров. Коли гормон досягає гіпоталамусу та гіпофізу, передня частка гіпофізу продукує гігантську порцію лютеїнізуючого гормону, який потрапляє у кров.

 

На чотирнадцятий день лютеїнізуючий гормон спричиняє раптовий стрибок росту фолікула. Безпосередньо перед овуляцією яйцеклітина відокремлюється від фолікула. Фолікул продукує речовини, що змушують фаллопієві труби наблизитися й оточити фолікул.

 

Фолікул набрякає, аж поки він не розривається, викидаючи яйцеклітину і рідину з фолікула в черевну порожнину. У відповідь на це бахромки (маленькі відростки на кінці фаллопієвої труби) роблять помах, таким чином підбираючи яйцеклітину. Мікроскопічні війки на поверхні бахромок переносять яйцеклітину до входу у фаллопієву трубу. Всередині стінок фаллопієвої труби відбуваються м’язові скорочення, завдяки яким яйцеклітина дістається до матки.

 

Після овуляції ооцит живе протягом 12-24 годин, тому він має бути запліднений сперматозоїдом впродовж цього проміжку часу для того, щоб настала вагітність. Якщо запліднення не відбулося, яйцеклітина розчиняється і виходить разом із внутрішньою слизовою оболонкою матки під час менструації.

ТЕКСТ: Nucleus Medical Media
Фото: Glamour,
Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: