fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 4 хвилини
Міф про вітамін С
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

У надії на швидке лікування застуди багато людей починають купувати добавки та продукти, багаті на вітамін C. Але огляд досліджень1 з 11 тисячами учасників продемонстрував, що це не допомагає. Вітамін С може хіба що зменшити тривалість застуди на 8% у дорослих і на 14% у дітей. Кориснішим він виявився тільки для фізично активних людей (наприклад, професійних марафонців). 

 

Міф про вітамін С став популярним завдяки книжці 1970 року «Vitamin C and the Common Cold» (з англ./укр. «Вітамін С і застуда») Нобелівського лауреата з хімії Лайнуса Полінга. Він написав, що вітамін C допомагає уникнути застуди і покращити здоров’я. Його висновки ґрунтувались на єдиному дослідженні школярів у гірськолижному таборі, а також на особистому досвіді.2 Екстраполяція ж результатів на все людство виявилася надто оптимістичною. Та інформаційну лавину було вже не зупинити. У січні 1971 року газета The Bulletin повідомила,3 що продаж вітамінних добавок в Орегоні, США (де працював Полінг) зросли у 10 разів порівняно з показниками минулого року. 

 

Національний інститут здоров’я США вказує, що людям у різні періоди життя достатньо вживати 15-120 міліграмів вітаміну С щодня (для курців – трішки більше).4 Дотримуючись правил здорового харчування, ми отримуємо потрібну дозу й без спеціальних добавок. А от щоденна доза понад 2000 міліграмів може викликати нудоту, діарею, біль у животі. Хоч вітамін C не може надто серйозно нашкодити здоров’ю, не потрібно ним зловживати.

ТЕКСТ: Куншт
Ілюстрації: Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: