Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиУ надії на швидке лікування застуди багато людей починають купувати добавки та продукти, багаті на вітамін C. Але огляд досліджень1 з 11 тисячами учасників продемонстрував, що це не допомагає. Вітамін С може хіба що зменшити тривалість застуди на 8% у дорослих і на 14% у дітей. Кориснішим він виявився тільки для фізично активних людей (наприклад, професійних марафонців).
Міф про вітамін С став популярним завдяки книжці 1970 року «Vitamin C and the Common Cold» (з англ./укр. «Вітамін С і застуда») Нобелівського лауреата з хімії Лайнуса Полінга. Він написав, що вітамін C допомагає уникнути застуди і покращити здоров’я. Його висновки ґрунтувались на єдиному дослідженні школярів у гірськолижному таборі, а також на особистому досвіді.2 Екстраполяція ж результатів на все людство виявилася надто оптимістичною. Та інформаційну лавину було вже не зупинити. У січні 1971 року газета The Bulletin повідомила,3 що продаж вітамінних добавок в Орегоні, США (де працював Полінг) зросли у 10 разів порівняно з показниками минулого року.
Національний інститут здоров’я США вказує, що людям у різні періоди життя достатньо вживати 15-120 міліграмів вітаміну С щодня (для курців – трішки більше).4 Дотримуючись правил здорового харчування, ми отримуємо потрібну дозу й без спеціальних добавок. А от щоденна доза понад 2000 міліграмів може викликати нудоту, діарею, біль у животі. Хоч вітамін C не може надто серйозно нашкодити здоров’ю, не потрібно ним зловживати.
Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?
Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?