Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиЯкщо бджоли вимруть, загинуть тисячі рослин, які вони запилюють. А це може призвести до тривалого голодування мільйонів людей. Ба більше, бджоли роблять значний внесок у розвиток економіки. Щороку на рослинах, які запилюють медоносні бджоли, заробляють приблизно 265 мільярдів доларів.
Але останні роки бджолина популяція різко скорочується. По всій планеті бджолярі помічають зменшення бджолиних колоній на 30–90%. Це явище назвали «синдромом руйнування колоній». Але його причину остаточно не з’ясували, адже на скорочення чисельності бджіл впливає багато факторів.
Небезпека чигає на кожному кроці – паразити, віруси та грибки, кліматичні зміни, монокультури, стрес від людської діяльності, інсектициди (хімічні препарати для захисту рослин від шкідливих комах). До особливо небезпечних належать, зокрема, неонікотиноїди. Бджоли взаємодіють з ними під час збирання пилку або поки п’ють воду, потім приносять їх у вулик, де вони накопичуються і повільно вбивають усю сім’ю.
Які інфекційні захворювання можуть загрожувати українцям, зокрема військовим, в умовах війни з росією? Розповідає лікар-інфекціоніст Федір Лапій.
Довкола української вишивки є чимало легенд та не надто досліджених тверджень. Олександра Сторчай з Музею Івана Гончара розповіла про найпоширеніші помилки, які стосуються вишивки та вишитих сорочок.
Забруднення водойм – ще один зі способів введення війни окупантами. Як розпізнати забруднення води та очистити її у побутових умовах?
Як створити комфортні умови для навчання дітей в умовах війни? Розповідає психологиня Світлана Ройз.
З початку повномасштабної війни частина українців почала переїдати, частина – недоїдати. Що з цим робити і як стрес впливає на харчову поведінку?
Як покращити якість сну в різних умовах під час війни та чим небезпечна депривація сну? Розповідає біологиня Ольга Маслова.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: