fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І миттєво отримуй 9 електронних журналів Куншт у подарунок.

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 3 хвилини
Як змінювалися піраміди?
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Усе розпочалося в Саккарі – поселенні, що розташоване приблизно за 30 кілометрів на південь від Каїра. Тут з’явилася перша піраміда – східчаста піраміда Джосера ( 2780–2760 рр. до н. е.). Вона нагадує кілька поставлених одна на одну плит, які поступово зменшуються у розмірі. Але ця гробниця слугувала не лише усипальницею для фараона. Для успіху в потойбічному світі єгиптяни мали запам’ятатися при житті. Тож побудувавши першу піраміду, Джосер започаткував архітектурну революцію та увійшов в історію.

 

Протягом наступного століття західний берег Нілу заполонили піраміди. Серед них – Червона піраміда (перша піраміда з рівними стінами) і Ламана піраміда (не зовсім вдалий експеримент). Пізніше з’явилися Великі Піраміди поблизу Гізи, найбільша з яких – піраміда Хеопса. Це єдине з семи чудес Стародавнього світу, що збереглося до наших днів.

 

Проте фараони не завжди будували собі піраміди. За тритисячолітню історію єгипетської цивілізації такі гробниці споруджували лише протягом кількох століть. Єгиптологи досі намагаються з’ясувати, чому їх перестали будувати. 

ТЕКСТ: Куншт
Ілюстрації: Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: