Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиЩе ніколи на Землі не було так багато людей. З одного мільярда у 1800 році нас побільшало до 7,4 мільярда у 2016 році. Заразом народилася думка про перенаселення. Згідно з нею, на нас чекає масова міграція, нестача води та їжі, епідемії, забруднення, насильство. Це реальна перспектива чи лише непотрібна паніка?
Щоби з’ясувати це, повернімося до XVIII століття. Тоді світ, зокрема Європа, перебувала на першому етапі демографічного переходу. Народжувалось багато людей, але більшість помирала через антисанітарію та хвороби. Населення ледве зростало.
Згодом настала індустріальна революція: покращилися наука, медицина, побутові умови. Так почався другий етап демографічного переходу. Покращення гігієни, їжі, медицини підвищили рівень народжуваності. Тоді суспільство перейшло до третього етапу – зачинали менше дітей, а зростання населення сповільнилося. На четвертому етапі демографічного переходу народжуваність і смертність збалансовуються.
За прогнозами ООН, людство ніколи не досягне позначки у 12 мільярдів.
Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?
Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: