Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиДавні єгиптяни мали свій еліксир безсмертя. Щоб зберегти тіло померлої людини й підготувати його до мандрівки в потойбіччя, бальзамувальники робили з нього мумію. Спочатку вони витягували мозок через ніздрі залізним гачком, очищали внутрішню порожнину від органів, але серце залишали. Оскільки вірили, що це «центр людської особистості». Потім бальзамувальники покривали тіло карбонатом натрію й сушили його приблизно 40 днів. І наостанок обвивали муміфіковане тіло з голови до ніг лляними бинтами, скріпленими клейкою речовиною.
Завдяки цій процедурі ми можемо побачити муміфіковане тіло єгипетського фараона Сеті I, якому 3000 років. Але це незвичайна мумія. Обличчя Сеті I має просто ідеальний вигляд. На думку професорки радіології в Каїрському університеті Сахари Салім, голову Сеті I вдалося так добре зберегти завдяки своєрідній пластичній операції. Оскільки довкола носа, рота, а також на щоках і скронях помітні сліди хірургічного втручання.
Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?
Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: