fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І миттєво отримуй 9 електронних журналів Куншт у подарунок.

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 5 хвилин
Що про нас дізнаються інопланетяни?
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

У 1977 році космічні зонди Вояджер-1 і Вояджер-2 вирушили досліджувати дальні планети Сонячної системи. Вони першими в історії людства покинули геліосферуГеліосфера — зона у космічному просторі навколо Сонця, оточена міжзоряним простором, що перебуває під впливом сонячного вітру. і вийшли у міжзоряний простір. Науковці вирішили скористатися цим і розташували на борту зондів мідну платівку з інформацією про Землю про всяк випадок. Можливо, якісь позаземні цивілізації натраплять на ці космічні апарати й дізнаються про наше існування.

 

Золотий диск «Вояджера» містить 116 фотографій про Землю та людство. На них зображені краєвиди нашої планети, її материки, тварини й рослини, а також дані про людей, нашу діяльність, анатомічну будову й стиль життя. Так частина фотографій зображує батька й доньку, групу дітей, танцівницю, альпініста, спринтерів, музикантів тощо. Одним словом, усе, що допоможе зрозуміти, що таке Земля і хто така людина.

 

Можливо, позаземні форми життя ніколи не помітять ці космічні зонди. Або, якщо і помітять, то, мабуть, не зможуть зрозуміти наше послання. Або ж навпаки, бувши розумнішими за нас, з легкістю зрозуміють, хто ми такі. 

ТЕКСТ: Куншт
Ілюстрації: Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: