Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиУ 1600-1800-х роках Нью-Йорк славився своїми устрицями. Понад 890 квадратних кілометрів уздовж узбережжя займали устричні рифи. Вони були такими великими, що кораблям доводилося обходити їх. Але за останні 200 років ми втратили 85% устричних рифів по всьому світу, зате сповна усвідомили їхню цінність.
Устриці – ніби природний фільтр. Одна особина може очистити до 190 літрів води за день. Вони прикріплюються до поверхні, нариклад старих скель або інших устриць, і залишаються там на все життя. Так утворюються скелеподібні рифи, які стають домівкою для морських жителів.
Крім цього, устричні рифи захищають нас від ерозії прибережних ґрунтів. Завдяки своїй конструкції вони пом’якшують або блокують хвилі, що поступово розмивають ґрунти. Тепер це особливо корисна функція, враховуючи підняття рівня води в океані. Тому по всьому світу запускають проєкти з відновлення устричних рифів, що в перспективі оздоровлюють водні екосистеми.
Які інфекційні захворювання можуть загрожувати українцям, зокрема військовим, в умовах війни з росією? Розповідає лікар-інфекціоніст Федір Лапій.
Довкола української вишивки є чимало легенд та не надто досліджених тверджень. Олександра Сторчай з Музею Івана Гончара розповіла про найпоширеніші помилки, які стосуються вишивки та вишитих сорочок.
Забруднення водойм – ще один зі способів введення війни окупантами. Як розпізнати забруднення води та очистити її у побутових умовах?
Як створити комфортні умови для навчання дітей в умовах війни? Розповідає психологиня Світлана Ройз.
З початку повномасштабної війни частина українців почала переїдати, частина – недоїдати. Що з цим робити і як стрес впливає на харчову поведінку?
Як покращити якість сну в різних умовах під час війни та чим небезпечна депривація сну? Розповідає біологиня Ольга Маслова.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: