Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиПорожній шлунок може вміщувати приблизно від 192 до 296 мілілітрів рідини. Це навіть менше, ніж повна банка кока-коли. Щойно ми починаємо їсти або навіть думати про їжу, як об’єм шлунку може збільшитися вдвічі. Він розширюється, коли головний мозок посилає нервові імпульси про «наближення їжі». Коли ж ми переїдаємо, нервові клітини, які покривають стінки шлунку, говорять мозку: «Досить їсти».
Об’єм їжі, який може вмістити шлунок людини, залежить від багатьох факторів – віку, здоров’я, харчових звичок і гормонів. Їжа затримується у шлунку лише на 10-15 хвилин, а далі продовжує свій шлях шлунково-кишковим трактом. Для багатьох людей переїдання настає вже після того, як у шлунок потрапляють 473-1478 мілілітрів рідини. З часом через постійні переїдання шлунок може розтягуватися. Але він не може луснути, як повітряна кулька. Шлунок швидко розширюється і не дає розвинутися критичному тиску їжі. Тому у світі зафіксовано лише шість випадків розриву шлунку.
Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?
Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: