Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиЗвідки взялася ідея, що не існує двох однакових сніжинок? Всесвіт такий величезний, що певні сніжинки таки мали б повторюватися. Гіпотезу про їхню унікальність сформував у 1885 році двадцятирічний американець Вілсон Бентлі. Він першим сфотографував сніжинку і став відомим фотографом у цій сфері. Його любов до сніжинок була безумовною: він так і не одружився, все життя прожив з матір’ю і займався фотографією протягом 50 років.
Складність і розмаїття сніжинок базуються на законах фізики. Спочатку формуються льодяні кристалики, які ще називають алмазним пилом. Потім у гру вступає випадковість, і залежно від температури, вологості та інших факторів до льодяних кристаликів приєднуються нові молекули води, формуючи, на перший погляд, унікальні сніжинки.
Але у 1998 році дослідниця Ненсі Найт заявила, що вона знайшла дві ідентичні сніжинки. Цілком ймовірно, що їхні розміри й маси можуть бути однаковими, але вони не можуть бути ідентичними. Вода складається з молекул оксигену й гідрогену, який, своєю чергою, має три ізотопи. Один з них – дейтерій. За підрахунками вчених, з трьох тисяч молекул води принаймні одна молекула міститиме дейтерій, а не звичайний гідроген. Тому навіть ідентичні, на перший погляд, сніжинки відрізнятимуться.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: