fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ
Підписуйся на найнауковішу розсилку!
І миттєво отримуй 9 електронних журналів Куншт у подарунок.

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 6 хвилин
Наука сніжинок
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Звідки взялася ідея, що не існує двох однакових сніжинок? Всесвіт такий величезний, що певні сніжинки таки мали б повторюватися. Гіпотезу про їхню унікальність сформував у 1885 році двадцятирічний американець Вілсон Бентлі. Він першим сфотографував сніжинку і став відомим фотографом у цій сфері. Його любов до сніжинок була безумовною: він так і не одружився, все життя прожив з матір’ю і займався фотографією протягом 50 років.

 

Складність і розмаїття сніжинок базуються на законах фізики. Спочатку формуються льодяні кристалики, які ще називають алмазним пилом. Потім у гру вступає випадковість, і залежно від температури, вологості та інших факторів до льодяних кристаликів приєднуються нові молекули води, формуючи, на перший погляд, унікальні сніжинки.

 

Але у 1998 році дослідниця Ненсі Найт заявила, що вона знайшла дві ідентичні сніжинки. Цілком ймовірно, що їхні розміри й маси можуть бути однаковими, але вони не можуть бути ідентичними. Вода складається з молекул оксигену й гідрогену, який, своєю чергою, має три ізотопи. Один з них – дейтерій. За підрахунками вчених, з трьох тисяч молекул води принаймні одна молекула міститиме дейтерій, а не звичайний гідроген. Тому навіть ідентичні, на перший погляд, сніжинки відрізнятимуться.

ТЕКСТ: Куншт
Ілюстрації: Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: