Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
Читати«О-о-о, це так мило» – вигукуємо ми, побачивши гарненького котика. Але що таке «миловидність» з наукової точки зору? І чи можна зробити милим, наприклад, молоток? Так, можна! Австрійський зоолог Конрад Лоренц сформував список рис, які роблять істоту милою. Серед них – малий розмір тіла з непропорційно великою головою й великі очі. Тобто якщо зробити молоток маленьким і округлим, то він теж здаватиметься нам гарненьким.
Конрад Лоренц стверджував, що люди мають вроджений механізм, який змушує нас реагувати на дитячі риси. Коли ми бачимо немовля, то в нас виникає бажання приголубити його й захистити. Якби людські немовлята виглядали інакше, ми б вважали інші риси милими.
Що ж відбувається в нашому мозку, коли ми бачимо маленьку гарненьку мавпочку? Щоб це з’ясувати, дослідники показали учасникам експерименту фотографії немовлят і за допомогою МРТ відстежили їхню активність мозку. Що милішим було немовля, то сильніше активувалося прилегле ядро – ділянка мозку, що зокрема відповідає за систему винагород і бере участь у формуванні задоволення, сміху, залежності.
Чи можна написати «Проєкт інтелект» на гривні й продати за мільйони доларів як NFT?
Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: