fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 5 хвилин
Які істоти здаються нам милими
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

«О-о-о, це так мило» – вигукуємо ми, побачивши гарненького котика. Але що таке «миловидність» з наукової точки зору? І чи можна зробити милим, наприклад, молоток? Так, можна! Австрійський зоолог Конрад Лоренц сформував список рис, які роблять істоту милою. Серед них – малий розмір тіла з непропорційно великою головою й великі очі. Тобто якщо зробити молоток маленьким і округлим, то він теж здаватиметься нам гарненьким.

 

Конрад Лоренц стверджував, що люди мають вроджений механізм, який змушує нас реагувати на дитячі риси. Коли ми бачимо немовля, то в нас виникає бажання приголубити його й захистити. Якби людські немовлята виглядали інакше, ми б вважали інші риси милими.

 

Що ж відбувається в нашому мозку, коли ми бачимо маленьку гарненьку мавпочку? Щоб це з’ясувати, дослідники показали учасникам експерименту фотографії немовлят і за допомогою МРТ відстежили їхню активність мозку. Що милішим було немовля, то сильніше активувалося прилегле ядро – ділянка мозку, що зокрема відповідає за систему винагород і бере участь у формуванні задоволення, сміху, залежності.

ТЕКСТ: Куншт
Ілюстрації: Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: