fbpx
ОСТАННІЙ ПОДКАСТ

Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?

Читати

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Пардон за відволікалочку. Допоможи Куншт бути незалежним!

Повідомлення успішно надіслано

Для пошуку
введіть назву запису
ВІДЕО / 5 хвилин
Як ловлять злочинців за відбитками пальців
ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Відбитки пальців людини майже унікальні й незмінні впродовж усього життя. Дуги, петлі й завитки формують унікальні патерни й візерунки. Їх порівнюють для ідентифікації людини.

 

Для аналізу відбитків пальців криміналісти використовують метод ACE-V (аналіз, порівняння, оцінка та верифікація). Спочатку вони аналізують, чи знайдений відбиток пальця достатньо чіткий для експертизи. Потім порівнюють знайдений відбиток з відбитками підозрюваного, щоб знайти збіги й розбіжності. Насамкінець, колеги перевіряють й підтверджують висновки про приналежність відбитків пальців одній особі.

 

Це корисний інструмент для ідентифікації людини. Однак не безпомилковий. У 0,1% випадків дослідники відбитків пальців встановлюють хибнопозитивну ідентифікацію. Це здається не таким вже й поганим показником. Втім, американського юриста Брендона Мейфілда через це ледь не звинуватили в теракті: агенти ФБР вважали, що він підклав бомбу в поїзд у Мадриді в 2004 році. Справа Мейфілда стала хрестоматійною для вивчення неточностей в аналізі відбитків. 

ТЕКСТ: Куншт
Ілюстрації: Каталіна Маєвська
Статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: