Ми під'їдаємо крихти cookies за вами. Навіщо це нам?
ЧитатиУ час війни постійна тривога може викликати панічну атаку. Цей стан може тільки посилити небезпеку, адже в такий період важливо мислити тверезо та – наскільки це можливо – беземоційно. Як собі допомогти і відновити відчуття реальності?
Панічна атака – це сильне раптове відчуття страху без достаньої об’єктивної причини. Цей стан супроводжує комлекс змін у тілі, які можуть мати загрозливі наслідки, як-от серцевий напад. Фахівці Mayo Clinic зазначають, що типовими ознаками панічної атаки, окрім відчуття страху, що поглинає, та смерті, є раптове сильне серцебиття, поверхневе дихання, відчуття тугості в горлі, пітливість, нудота, біль у грудях, спазми живота.
Дослідники припускають, що механізми панічного нападу можуть бути ті самі, що забезпечують реакцію «бийся або біжи». Факторами підвищення ймовірності панічного нападу є тривалий стрес (як фізичний, так і психоемоційний), родинний анамнез, а також надмірна кількість спожитого кофеїну.
Психологиня Світлана Ройз радить такі способи впоратися з панічною атакою:
Психологиня Зоя Турковська радить не стримувати емоцію, яка вас охопила. Лайтеся, плачте, викричіться, потупайте ногами. Це потребує багато енергії, тому нормальним є відчуття голоду чи пітливість й тремтіння рук опісля. Доречно підтримати себе їжею чи солодкими напоями.
Тож в умовах воєнного стану й бойових дій, регулярно даваймо тілу фізичне навантаження, не стримуймо емоцій, дбаймо про достатні їжу та сон і будьмо обережними з кавою!
Що таке ДНК-генеалогія і як далеко кожний з нас може просунутися у вивченні свого роду?
Чому краще утриматися від «дикого» промислу морепродуктів, особливо у водоймах, де цвіте вода?
Що стало передумовами приходу диктаторів до влади на прикладі фашистської Італії, нацистської Німеччини та путінської росії? Розповідає співавтор і ведучий каналу «Історія Без Міфів» Владлен Мараєв.
Як змінюється світосприйняття військових і що ми можемо зробити, аби висловити їм вдячність і допомогти в адаптації до мирного життя?
Як війни, голод та важкі психологічні травми залишають слід у геномі людини й чи можемо ми на це якось повпливати?
Чи можуть спалахи на Сонці та магнітні бурі провокувати погане самопочуття в людей?